JARNÁ LYŽOVAČKA V TALIANSKYCH DOLOMITOCH na 6 dní- HOTEL IL CAMINETTO***
   

Popis zájazdu / Program

HOTEL IL CAMINETTO 3*+ Canazei - Belvedere - Informácie o lyžiarskom stredisku

 

Lyžiarske stredisko Canazei leží obklopené najznámejšími vrcholmi Dolomitov. Je jedným z najznámejších lyžiarskych stredísk v Alpách. Patrí do lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski a môže sa pochváliť štyrmi lyžiarskymi strediskami: Belvedere, Ciampac, Col Rodella a Marmolada. Strediská uspokoja všetkých náročných návštevníkov. Pre milovníkov bežeckého lyžovania existuje nespočetné množstvo tratí v rôznych nadmorských výškach, ako Ciampac v nadmorskej výške 2100m. V tieni Marmolady, kráľovnej Dolomitov, Canazei ponúka prostredia ako na pohľadniciach. Najznámejšie mesto Val di Fassa je známe pre svoje maľované domy ako z rozprávky. Val di Fassa je naozajstný lyžiarsky raj s viac ako 200 km zjazdoviek a skvelými spojeniami do susedných lyžiarskych areálov. Prepojenie Val di Fassa s ďalšími lyžiarskymi strediskami – Val Gardena, Alta Badia, Arraba s ľadovcom Marmolada  vytvára najväčší lyžiarsky „ kolotoč „ v Európe, nazývaný SELLA RONDA (cca 400 km zjazdoviek ). Uprostred sa týči majestátny horský masí SELLA, ktorý je obojstranne obtočený sústavou lanoviek ( asi 170 ks ), prekonávajúcich 4 priesmyky a vzájomne tak prepojuje bohatú lyžiarsku ponuku do jedného celku- zelená varianta, ktorá ide proti smeru hodinových ručučiek má dĺžku 39 km , protismerná pomarančová varianta SELLA RONDY ponúka 42 km. Každá z trás prekonáva prevýšenie okolo 8000 m a zavedie Vás až do nadmorskej výšky 2500m. Ale toto krásne údolie v Dolomitoch nie je len pre milovníkov zjazdového lyžovania. Ponúka tiež nespočetné množstvo najrôznejších športových aktivít, takže uspokojí každého návštevníka. V Canazei sa tiež konajú dôležité medzinárodné preteky, ako je Sellaronda Skimarathon, čo je nočný zjazdový lyžiarsky závod. V lete sa tu koná Dolomity Skyrace, čo je kvalifikačná súťaž pre vysokohorský beh. V priebehu posledných rokov prešlo Canazei intenzívnym turistickým vývojom, ale nikdy nezabudlo na svoje korene, stále viditeľné v miestnej architektúre a tradíciách. Každý rok na konci augusta sa tu koná festival „Gran Festa da d'Ista". Ponúkajú sa tu tradičné kroje, šály, čiapky, zástery, bundy a nohavice, všetko detailne vyšívané.

 

 

UBYTOVANIE

 

Hotel Il Caminetto sa nachádza v lyžiarskom stredisku Canazei, 700 metrov od centra. Ponúka množstvo športových a rekreačných zariadení vrátane panoramatického krytého bazéna  a veľkého wellness centra.

Izby v hoteli il Caminetto sú vybavené satelitnou TV a niektoré majú balkón. Wi-Fi pripojenie na internet je k dispozícii vo verejných priestoroch a parkovanie je bezplatné.

V hoteli il Caminetto nájdete terasu, americký bar a diskotéku. V reštaurácii sa podáva zmes regionálnej a medzinárodnej kuchyne a široký výber miestnych vín.

Lanovka na lyžiarsky okruh Sella Ronda je vzdialená len 900 metrov a ľahko sa k nej dostanete skibusom (cena 9 EUR) alebo súkromnou kyvadlovou dopravou.

Hotelový krytý bazén a wellness centrum sú k dispozícii za príplatok. Wellness centrum zahŕňa posilňovňu, vírivku a množstvo sáun.

 

Šport a relaxácia

bazén#, vírivka# až pre 6 osôb, sauna#, para#, 2x multifunkčná sprcha#, malá posilňovňa#, služby označené # je možné využívať len v rámci fakultatívnej klubovej karty v cene 8 € / osoba / deň

Lyžiarske vleky v okolí:

  • Lyžiarsky vlek Col Rodella - 1,1 km
  • Canazei-Pecol - 1,4 km
  • Canazei Pecol - 1,4 km

PROGRAM ZÁJAZDU

 

1. deň: príchod do Canazei, Taliansko. Ubytovanie v hoteli, večera.

2.- 5. deň: raňajky formou bufetu, lyžovanie so skipassom Dolomity Superski (1 200 km zjazdoviek), večera. 

6. deň: raňajky, odubytovanie sa je zvyčajne do 10.00 hod (alebo podľa pokynov vedúceho zájazdu), odchod na Slovensko.

 

STRAVOVANIE

 

raňajky – bufetové stoly, večere 3- chodové menu so šalátom (1. chod - cestovina, 2.chod - mäso s prílohou, 3. chod - dezert).

 

 

DOPRAVA

 

vlastnou dopravou / alebo mikrobusom plus 150 EUR /os.

Cena zahŕňa: 5x ubytovanie v 2 - 3 lôžkových izbách hotela IL CAMINETTO***+ s polpenziou,   900 m od kabínkovej lanovky, 4 - dňový skipas Dolomity Superski  (1200 km zjazdoviek), poistenie proti insolventnosti CK, DPH.

 

Cena: 709 EUR / osoba 

 

           680 EUR/ senior (narodený v roku 1958 a skôr)

           621 EUR/ junior (narodený v rokoch 2008 - 2015)

           416 EUR/ deti o 7,99 rokov

 

 

 

Cena nezahŕňa:

Pobytovú taxu: 12,50 EUR /os/pobyt (platí sa na mieste)

Dopravu

Komplexné cestovné poistenie A1 za 30 EUR/os. - zahŕňa aj storno  zájazdu, poistenie rizikových športov, nezahŕňa COVID 19.

Odporúčame uzatvoriť poistenie A1 PANDEMIC (krytie COVID-19) za 40 EUR/os, ktoré pokrýva aj riziká spojené s COVID-19, napr. nariadená karanténa poisteného na území Slovenskej republiky alebo v krajine trvalého pobytu poisteného,... Je možné dojednať v CK.

Bližšie info o poistení tu:

https://www.union.sk/wp-content/uploads/2022/04/Podmienky_poistenia_pre-ucastnikov-zahranicnych-zajazdov_CPUZ_711_v0322.pdf

V prípade záujmu o cestovné poistenie cez CK, je toto nutné uzatvoriť len pri objednávke zájazdu!

Príplatokza izbu PRESTIGE 60 EUR/os/pobyt.

Príplatok za jednolôžkovú izbu 90 EUR/os/pobyt.

 

 

 

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené