SLOVINSKO - PTUJ - Kúpele
   

Popis zájazdu / Program

SLOVINKO - PTUJ - Kúpele

 

V Slovinsku v údolí rieky Drávy leží historicky zaujímavé mestá - architektonický klenot Ptuj a stredoveký Maribor. U najstaršieho slovinského mesta Ptuj sa nachádzajú rovnomenné termálne kúpele s príjemne teplou vodou, v ktorých si budeme môcť oddýchnuť. Pod Ptujským hradom lákajú k prechádzke uličky a námestia lemované historicky atraktívnymi stavbami - mestská veža, kláštory, kostol, divadlo i pamätníky. Počas výletov na bicykli údoliami v pohoriach Haloze, Kozjak a Gorice pôjdeme po krútiacich sa cestičkách okolo viníc, hradov i zámkov. Táto časť Slovinska ponúka cykloturistom zaujímavé výlety na bicykloch a po nich kúpanie v kúpeľoch.

 

Termíny: 08.05. - 13.05. 2021

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Plzeň - Praha - Brno

                       15.05. - 20.05. 2021

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno

                       24.09. - 25.09. 2021

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno

Cena: 15 900 CZK / 605 EUR ------- prepočítané aktuálnym kurzom

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu

 

Program zájazdu

 

1. deň

Odchod v ranných hodinách z ČR (Ostrava cca o 8:00, Plzeň cca v 6:30). Prejazd nástupnými miestami. Cez deň cesta Rakúskom do Slovinska. Večer dojazd autobusom na ubytovanie. Večera.

 

2. - 5. deň

 

Výlety na bicykli s podporou autobusu v okolí termálnych kúpeľov Ptuj v rovnomennom meste, ktorému dominuje Ptujský zámok. Jeden z výletov nás zavedie do pohoria Kozjak, zvažujúcemu sa k rieke Dráve. Z Rakúska zamierime do stredovekého Mariboru, kde rastie najstaršia vínna réva na svete, ktorá stále rodí. Pôjdeme po cestičke, ktorá medzi vinohradmi vytvára tvar srdca, a zastavíme sa na vyhliadke, odkiaľ sa nám tento jedinečný pohľad otvorí. V sedle bicykla budeme šliapať pozdĺž toku rieky Drávy. Údolím v pohorí Haloze pôjdeme okolo barokového zámku Štatenberg a pútnického miesta Ptujska Gora. Po výletoch si budeme môcť každý deň oddýchnuť v termálnych kúpeľoch. Polpenzia.

 

6. deň

Raňajky. Odchod do ČR. Príchod do ČR v popoludňajších hodinách, návrat do Ostravy alebo do Plzne vo večerných hodinách.

 

Charakteristika výletov

Výlety na bicykli vedú v údolí rieky Drávy a ich prítokov a tiež zvlneným terénom v okolí. Trasy po vedľajších cestách sú úmerné schopnostiam cykloturistov, ktorý rád a pravidelne jazdí na výlety. Počasie býva zvyčajne teplejšie ako u nás, ale je nutné počítať aj s občasnými dažďovými prehánkami. Príjemná je možnosť každodennej relaxácie v termálnych kúpeľoch.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

5x v **** hoteli pri areáli termálnych kúpeľov v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením. V hoteli krytý termálny bazén. V cene 2 vstupy denne do susedného termálneho parku s bazénmi a saunou. Ďalšie wellness služby za poplatok. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 2500 Kč / osoba / pobyt.

 

Stravovanie
5x slovinská polpenzia v hotelovej reštaurácii formou švédskych stolov.

 

Dopravu
Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na kolesá.

 

A ďalšie
Pripravený denný program po trasách 25 - 60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2021 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené