SLOVINSKO - PTUJ - Kúpele
   

Popis zájazdu / Program

SLOVINKO - PTUJ - Kúpele

 

V Slovinsku v údolí rieky Drávy ležia historicky zaujímavé mestá – architektonický klenot Ptuj. Pri najstaršom slovinskom meste Ptuj sa nachádzajú rovnomenné termálne kúpele s príjemne teplou vodou, v ktorej si budeme môcť oddýchnuť. Pod Ptujským hradom lákajú k prechádzke uličky a námestia lemované historicky atraktívnymi stavbami – mestská veža, kláštory, kostol, divadlo aj pamätníky. Počas výletov na bicykli údoliami v pohorí Halohe pôjdeme po krútiacich sa cestičkách okolo viníc, hradov i zámkov. Táto časť Slovinska ponúka cykloturistom zaujímavé výlety na bicykloch a po nich kúpanie v bazénoch aj s termálnou vodou.

 

Termíny: 25.07. - 30.07. 2023 PTU223

Nástupné miesta pri diaľnici na trase:  Ostrava – Olomouc – Brno

                        08.08. - 13.08. 2023 PTU323

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno

 

 

Cena: 16 900 CZK / 714 EUR ------- prepočítané aktuálnym kurzom

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu

 

Program zájazdu

 

1. deň

PTU223 odchod z Plzne v ranných hodinách (cca o 6:30), PTU323 odchod z Ostravy v ranných hodinách (cca o 8:00). Prejazd nástupnými miestami. Cez deň cesta Rakúskom do Slovinska. Večer dojazd autobusom na ubytovanie. Večera.

 

2. - 5. deň

 

Výlety na bicykloch s podporou autobusu v okolí termálnych kúpeľov Ptuj pri rovnomennom meste, ktorému dominuje Ptujský zámok. Z Ptujského zámku, týčiaceho sa nad riekou Drávou, sa otvárajú výhľady na samotné staré uličky mesta Ptuje aj na jeho okolie, kde možno v diaľke uvidieť oblé tvary pohoria Haloze, špicatejšie slovinské Alpy a tiež mohutnú kužeľovitú horu Donačka Gora, honosne nazývanú miestna Štajerský Triglav. Na bicykli budeme šliapať pozdĺž toku rieky Drávy a tiež Ptujského jazera. Pôjdeme okolo pútnického miesta Ptujská Gora. Trasy výletov na bicykli vedú hlavne slovinským vidiekom, kde pôjdeme cez upravené dediny ležiace v nížine rieky Drávy. Navštívime aj stredoveký Maribor. Bude dostatok času na pobyt v bazénoch (s termálnou aj obyčajnou vodou) v termálnom parku Ptuj hneď v susedstve ubytovania.

 

6. deň

Raňajky. Odchod do ČR. Príchod do ČR v popoludňajších hodinách, návrat do Ostravy alebo do Plzne vo večerných hodinách.

 

Charakteristika výletov

Výlety na bicykli vedú v údolí rieky Drávy a ich prítokov a tiež zvlneným terénom v okolí. Trasy po vedľajších cestách sú úmerné schopnostiam cykloturistov, ktorý rád a pravidelne jazdí na výlety. Počasie býva zvyčajne teplejšie ako u nás, ale je nutné počítať aj s občasnými dažďovými prehánkami. Príjemná je možnosť každodennej relaxácie v termálnych kúpeľoch.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

5x v **** hoteli pri areáli termálnych kúpeľov v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením. V hoteli krytý termálny bazén. V cene 2 vstupy denne do susedného termálneho parku s bazénmi a saunou. Ďalšie wellness služby za poplatok. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 106,- EUR / osoba / pobyt.

 

Stravovanie
5x slovinská polpenzia v hotelovej reštaurácii formou švédskych stolov.

 

Dopravu
Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na kolesá.

 

A ďalšie
Pripravený denný program po trasách 25 - 60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2023 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené