RAKÚSKE PODYJÍ - NOVINKA!
   

Popis zájazdu / Program

RAKÚSKE PODYJÍ

Cyklotrasy po zrušených železniciach

 

Na česko-rakúskom pomedzí sa nachádza turisticky zaujímavá oblasť, ktorou preteká rieka Dyje, v Rakúsku nazývaná Thaya. Jadro cyklozájazdov tvoria výlety po cyklotrasách vybudovaných na telesách zrušených železníc a spolu s ďalšími cyklotrasami vytvárajú okruh zvaný Thayarunde. Stavitelia železníc postavili trate pre parné lokomotívy iba s miernym prevýšením a pre cyklistov sú dnes tieto zrušené železnice svojim profilom veľmi príjemné. Mosty poskytujú pohľad na pokojnú rieku Dyji, mestečká na trase zase možnosti posedenia a občerstvenia. Uvidiíme aj ďalšie stavby, ktoré slúžili pôvodnej železnici, ako sú bývalé nádražie, ale aj staré kamenné kilometrovníky značiace počet najazdených kilometrov. Cyklostrasy na okruhu Thayarunde spolu s výletom do vinárskej oblasti v okolí mesta Retz, ponúkajú príjemné vozenie na bicykli.

 

Termíny: 02.07. - 06.07. 2021

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Plzeň - Praha - Jihlava

                21.07. - 25.07. 2021

                18.09. - 22.09. 2021

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno

Cena: 13 600 CZK / 515 EUR ------ prepočítané aktuálnym kurzom

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu.
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu.

 

Program zájazdu

 

1. deň

Odchod z Ostravy alebo z Plzne v ranných hodinách (cca o 7:00). Prejazd nástupnými miestami ČR. Popoludňajší výlet na bicykli začínajúci v južnom Česku a vedúci do Rakúska k rieke Dyji do miesta ubytovania. Večera.

 

2. - 4. deň

Výlety na bicykli po okruhu Thayarunde s podporou autobusu. Trasy výletov povedú malebnou krajinou predovšetkým po telesách zrušených železníc. Navštívime mestečko Raabs an der Thaya s dominantou rovnomenného hradu Raabs. Trasa okruhu Thayarunde vedie cez Gross Siegharts so zámkom a textilným múzeom. Pôjdeme cez Waidhofen, kde uprostred námestia stojí bieločervená radnica a na kraji mesta najväčšia svetová voliéra ibisov. Navštívime obec Thaya nazvanú podľa rieky Dyje. Zavítame do Waldkirchen, ležiaceho uprostred lesov, kde na bývalom nádraží dodnes stoja historické železničné vagóny, vytvárajúce kulisu pre zaujímavú fotografiu. Na vyvýšenom mieste obklopenom meandrom rieky Dyje uvidíme Drosendorf so zachovalým stredovekým opevnením. Trasou zvanou Knedlíková pôjdeme tzv. Krajom knedlí, kde varia rôzne druhy tejto miestnej špeciality. Nevynecháme ani Schwarzenau s renesančným zámkom. V malej obci Echsenbach možno objaviť netradičné múzeum pohárov na šnaps. Jeden z výletov po zrušených železniciach nás zavedie do českých renesančných Slavonic sa zachovanými meštianskymi domami s pestro maľovanými fasádami. Polpenzia.

 

5. deň

Raňajky. Výlet na bicykli vinárskou oblasťou po cyklotrase nazvanej Vínna cyklotrasa Chardonnay. Zavítame do historického mesta Retz s malebným námestím, netradičnou radnicou a s českou stopou v podobe Znojemskej brány. Nachádza sa tu i cyklistické múzeum. V popoludňajších hodinách odchod do ČR a vo večerných hodinách príchod do Ostravy alebo Plzne.

 

Charakteristika výletov

Trasy výletov na bicykli vedú zvlnenou krajinou po cyklotrasách s asfaltovým povrchom vybudovaných na telesách zrušených železníc a tiež po vedľajších cestách a cestách, tiež z veľkej časti asfaltových. Zájazd je vhodný aj pre rodiny s deťmi, ak sú zvyknuté na cykloturistické výlety. Počasie býva podobné ako u nás s možnosťou dažďových zrážok. Príjemná je možnosť každodennej relaxácie v blízkom bazénovom komplexe.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

4x v *** hoteli v 2 a 3 lôžkových izbách so sociálnym zariadením. V hoteli je k dispozícii sauna. Každodenné vstupné do bazénového komplexu (cca 1 km od hotela). Ďalšie wellness služby za poplatok. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 2000Sk / osoba / pobyt.

 

Stravovanie
4x rakúska polpenzia formou švédskych stolov.

 

Dopravu
Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie
Pripravený denný program výletov po trasách 25- 60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2021 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené