ZÁPADOČESKÉ KÚPELE - NOVINKA!
   

Popis zájazdu / Program

ZÁPADOČESKÉ KÚPELE

Pozdĺž rieky Ohřy a Slavkovským lesom

 

Keď sa povie Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Kúpele Kynžvart alebo Konstantinovy Lázně, tak nie je potrebné veľa dodávať. Každý si iste predstaví noblesné kolonády s liečivými prameňmi a kúpeľnú atmosférou. V tomto zájazde budeme vhodne kombinovať prechádzky kúpeľmi s pripravenými výletmi na bicykli. Pri výletoch rozmanitou krajinou Slavkovského lesa spoznáme oblasť nazývanú Kúpeľný trojuholník.

 

Termíny: 12.06. - 17.06. 2023

                06.09. - 11.09. 2023

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno - Praha - Plzeň

Cena: 14 700 CZK / 620,- EUR ------ prepočítané aktuálnym kurzom

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu.
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu.

 

Program zájazdu

 

1. deň

Oddchod z Ostravy v ranných hodinách (cca o 7:30). Prejazd nástupnými miestami ČR. Popoludní ubytovanie v Konstantinových Lázních. Zoznamovacia návšteva kúpeľného mestečka. Večera..

 

2. - 5. deň

Výlety na bicykli s podporou autobusu v oblasti západočeských kúpeľov. Každé z kúpeľných miest na západe Čiech má svoju jedinečnú atmosféru a počas zájazdu postupne navštívime Karlové Vary, Františkove Lázne, Mariánské Lázně aj Lázně Kynžvart. Jeden výlet nás cez pútnické miesto Maria Loreto zavedie po zrušenej železnici do Chebu so súborom starých hrazdených domov nazvaných Špalíček. Nevynecháme ani rezerváciu bahenných sopiek SOOS. Na náhornej planine Slavkovského lesa sa prejdeme po chodníčkoch Kladských rašelinísk, uvidíme skalu "U Tri Křížů" aj obec pre kúpeľnú oblasť s charakterizujúcim názvom Pramene. Uvidíme architektonický skvost, premonštrátsky kláštor v Teplej. Postranou nenecháme meandrom rieky Ohře obklopený Loket, ktorému dominuje gotický hrad. Cestou po cykloceste údolím Ohře do svetovo preslávených Karlových Varov uvidíme Svatošské skaly. Polpenzia.

 

6. deň

Raňajky. Po raňajkách odchod a vo večerných hodinách príchod do Ostravy.

 

Charakteristika výletov

 

Výlety na bicykli vedú po vedľajších cestách a tam, kde je to možné, tak aj po cyklotrasách. Výlety sú pripravené tak, aby ich zvládol každý cykloturista. Zájazd je vhodný aj pre rodiny s deťmi, ak sú zvyknuté na cykloturistické výlety. Počasie býva obvykle príjemné, ale nemožno vylúčiť možnosť dažďových zrážok alebo výnimočne i chladnejších dní.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

5x v *** hoteli v Konštantínove Lázně v 2 a 3 lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Wellness centrum s relaxačným bazénom a saunami za poplatok (cca 300 m od hotela). Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 1800Kč / osoba / pobyt.

 

Stravovanie
5x polpenzia v hoteli. Raňajky formou švédskych stolov. Večere servírované, 3 chody.

 

Dopravu
Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie
Pripravený denný program výletov po trasách 25-60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené