SLOVINSKO - KÚPEĽNÁ OBLASŤ
   

Popis zájazdu / Program

SLOVINSKO
Kúpeľná oblasť

 

Východná časť Slovinska ponúka malebnú zvlnenú krajinu, ktorú striedajú zmiešané lesy, kukuričné lány alebo krútiaca sa rieka Mur. Všade vedú cestičky, ktoré ponúkajú cykloturistom zaujímavé trasy. Kulisu vidieckej idyly dotvárajú kostolné veže alebo stožiare s korunami boniacích hniezd. Na rieke Mur možno objaviť zakotvené jedinečné vodné mlyny, ktoré dodnes môžu zomlieť múku. V krajoch Zámurie a Štajersko, ktoré navštívime, tryská niekoľko teplých prameňov poskytujúcich úžasnú relaxáciu v termálnych kúpeľoch. Po výletoch na bicykli si tak budeme môcť príjemne odpočinúť.

 

Termíny: 25.05. - 30.05. 2021

                16.09. - 21.09. 2021

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno

Cena: 15 200 CZK / 578 EUR ------ prepočítané aktuálnym kurzom

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu.
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu.

 

Program zájazdu

 

1. deň

Ranný odchod z Ostravy (cca o 8:00). Prejazd nástupnými miestami ČR a cesta do Slovinska. K večeru príchod do Slovinska. Ubytovanie v hoteli. Večera.


2. - 5. deň

Výlety na bicykli s podporou autobusu vo východnom Slovinsku. Spoznáme pahorkatinu Goričko so zmiešanými lesmi a pôjdeme aj úbočiami cez pokojné dedinky obklopené kukuričnými poľami. Pri jazere Bukovniško, ukryté v lese, sa nachádza magické miesto energie, kde možno pozitívne ovplyvniť vlastné telo. V obci Bogojina sa týči zaujímavý kostol s bielou valcovou vežou pripomínajúcou maják od architekta Plečnika pôsobiaceho aj v Česku. Jeden z výletov nás zavedie i do susedného Maďarska, kde budeme môcť ochutnať maďarskú kuchyňu. Pri ďalšom z výletov zavítame do susedného Rakúska a vydáme sa pozdĺž rieky Mur. Oddýchnuť si budeme môcť v kúpeľnom mestečku Bad Radkersburg so zaujímavým historickým centrom. Zavítame aj do oblasti nazývanej Štajerské Toskánsko, kde krajina pripomína skutočné malebné talianske Toskánsko. V Štajerskom Toskánsku pôjdeme cez vinohrady popri obci Jerusalem, ktorú podľa svätého mesta pomenovali križiaci očarení tunajšou krajinou, obyvateľmi i vínom. Denne budeme mať možnosť sa kúpať v hotelovom termálnom bazénovom komplexe. Polpenzia.

 

6. deň

Po raňajkách odchod. K večeru príjazd do ČR.

 

Charakteristika výletov

Trasy výletov vedú zvlneným terénom pahorkatín alebo údoliami riek a uspokojí nenáročného cykloturistu. Jazdiť budeme väčšinou po vedľajších cestách, ale aj po cyklotrasách s čiastočne asfaltovým a čiastočne neasfaltovým povrchom. Počasie býva obvykle teplé, ale je nutné počítať aj s možnosťou dažďových prehánok. Príjemné je potom aj každodenná možnosť relaxácie v termáloch.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

5x v **** hoteli v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením. V cene neobmedzený vstup do hotelového termálneho bazénového komplexu. Vrátane jedného vstupu do sauny (len pre dospelých). Ďalšie wellness služby za poplatok. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 2500 Sk / osoba / pobyt.

 

Stravovanie
5x polpenzia v hotelovej reštaurácii formou švédskych stolov.

 

Dopravu
Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie
Pripravený denný program výletov po trasách 25-60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2021 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené