SLOVINSKÉ MORE - ZAUJÍMAVÁ OBLASŤ JADRANU
   

Popis zájazdu / Program

SLOVINSKÉ MORE 

Zaujímavá oblasť Jadranu

 

Áno, aj Slovinsko má more! A krásne! Kúzelných štyridsať sedem kilometrov pobrežia ponúka atraktívne scenérie typické pre Jadran. Stredomorská voňajúce vegetácia bude sprevádzať každé šliapnutia do pedálov. Na rozmanitom pobreží sa striedajú stredomorské pláže s možnosťou kúpania sa strmými útesmi, ktoré ponúkajú nádherné rozhľady, a kolorit dotvára unikátny saliny. Historické centrá miest Koper, Izola a Piran pozývajú k návšteve a tiež na posedenie v príjemnom prostredí s výhľadom na more, ktorý nadchne každého suchozemcov. Nemožno nespomenúť vnútrozemia, kde sa na stráňach rodí vinič, správajú sa biele kone lipicáni a v podzemí sa ukrývajú krasové jaskyne. Oblasť slovinského mora určite stojí za návštevu, pretože dokáže zaujať ako svojou históriou, tak prírodou. Ponúka zaujímavé výlety na bicykli a po nich možnosť oddychu pri mori alebo v bazénoch s morskou vodou.

 

Termín: 03.06. - 10.06. 2023

Nástupné miesta pri diaľnici na trase:Ostrava - Olomouc - Brno

 

Cena: 22 600 Kč / 954,- EUR -------- prepočítané aktuálnym kurzom

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu.
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu.

 

Program zájazdu

 

1. deň

Odchod v ranných hodinách z SR Ostrava cca o 5:00. Prejazd nástupnými miestami. Cez deň cesta Rakúskom do Slovinska. Večer dojazd autobusom na ubytovanie. Večera.


2. - 7. deň

Výlety na bicykli s podporou autobusu slovinským pobrežím aj vnútrozemím Istria. Pôjdeme trasou zrušenej železnice nazvanej Parenzana vedúcej blízko pobrežia cez malebné historické mestá Koper aj Izola a zavítame aj do edinečného Piranu so štíhlou zvonicou kostola svätého Juraja. Pôjdeme okolo salin pri Sečovlje, kde sa prírodným procesom dodnes získava kvalitná soľ. Spoznáme morské kúpele Portorož s honosnými hotelmi. Zavítame do obce Lipica, kde sa chovajú svetoznámi biele kone Lipicáni. Z vyhliadky pri obci Škocjan uvidíme hlboký prepadnutý závrt s ponorou riekou menom Reka. Záujemcovia budú môcť zavítať do krasovej podzemnej Škocjanskej jaskyne. Pôjdeme aj cez malebné zapadnuté dedinky vo vnútrozemí slovinskej časti Istrijského polostrova a jeden výlet nás zavedie i do susedného Chorvátska. Po výletoch si budeme môcť oddýchnuť v bazéne s morskou vodou. Polpenzia.

 

8. deň

Raňajky. Odchod do ČR. Príchod do ČR v popoludňajších hodinách. Návrat do Ostravy alebo do Plzne vo večerných hodinách.

 

Charakteristika výletov

Trasy výletov na bicykli vedú predovšetkým v oblasti slovinskej časti Istrijského polostrova po miestnych väčšinou asfaltových cestách. Blízko pobrežia vedie cyklotrasa po telese zrušenej železnice, ale počas zájazdov zavítame aj do zvlneného vnútrozemia. Výlety sú pripravené tak, aby ich zvládol každý bežný Cykloturista. Počasie býva obvykle teplé, ale je nutné počítať s občasnými dažďovými prehánkami. Príjemná je možnosť každodennej relaxácie v bazénoch s morskou vodou, podľa sezóny v krytom alebo vonkajšom, či priamo pri mori.

 

Cena zahŕňa:

Ubytovanie

7x v hoteli pri mori v 2lôžkových *** izbách so sociálnym zariadením. K dispozícii krytý bazén s morskou vodou. Ďalšie wellness služby za poplatok. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 2800 Kč/ osoba / pobyt.

 

Stravovanie
7x slovinská polpenzie v hotelovej reštaurácii formou švédskych stolov.

 

Dopravu
Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie
Pripravený denný program výletov po trasách 25- 60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené