PALMOVÁ RIVIÉRA - GRAN SASSO A KÚPANIE V MORI
   

Popis zájazdu / Program

PALMOVÁ RIVIÉRA - GRAN SASSO A KÚPANIE V MORI
 
Pozoruhodná talianska provincia Abruzzo leží v krajine, ktorá má snáď všetko, čo si môže Cykloturista priať. Desiatky kilometrov cyklotrás pozdĺž piesočných pláží Jadranského mora lemovaných palmami a v dohľade impozantné pohoria Apenín s najvyššou skalnou skupinou Gran Sasso, nazývanou Malé Dolomity, obklopenou hlbokými lesmi národných parkov. Výlety na bicykloch po opustených cestičkách cez zapadnuté dediny medzi pastvinami vzápätí vystrieda kúpanie v mori a relaxácia na pláži. K tomu výborné talianske vína. Čo si Cykloturista zo strednej Európy môže priať viac?
 
Termín zájazdu: 16.09. 2023 - 24.09. 2023
Cena zájazdu: 1178 /osobu/ prepočítané aktuálnym kurzom
 
Program zájazdu

1. deň - v ranných hodinách odchod z Plzne (cca o 4:30), prejazd nástupnými miestami. Cesta do Talianska. Večer dojazd na ubytovanie v hoteli v severnom Taliansku.
2. deň - raňajky. Cesta Talianskom, popoludní dojazd do miesta pobytu na Palmovej riviére. Ubytovanie. Večera.
3. - 8. deň - výlety na bicykloch s podporou autobusu po cyklotrasách pozdĺž pobrežia Jadranu do prímorských letovísk Martinsicuro, Alba Adriatica, Tortoreto Lido, Giulianova sa budú kombinovať s výletmi v národných parkoch Gran Sasso a Monti della Laga. Spoznáme unikátnu náhornú planinu Campo Imperatore preslávenú nedobrovoľným pobytom talianskeho diktátora Benita Mussoliniho. Na bicykloch budeme jazdiť po zapadnutých, málo frekventovaných cestičkách medzi malebnými dedinkami a mestečkami Castel del Monte, Rocca Santa Maria a mnohými ďalšími. V rámci výletov bude čas k podrobnej prehliadke mestečiek Civitella del Tronto a Campli, dvoch architektonických perál kraja Abruzzo. Kým prvá sa chváli najväčšou bývalou vojenskou pevnosťou v Taliansku, v druhom mestečku môžeme obdivovať skvostnú architektúru kostolov postavených už v stredoveku. Polpenzia.
9. deň - Raňajky, odchod do ČR. Príchod do Brna v neskoých večerných hodinách 
10. deň -  Prejazd výstupnými miestami v skorých nočných hodinách dojazd do Plzne.
 
Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno
 
Charakteristika výletov
Trasy výletov vedú podhorím národných parkov Gran Sasso a Monti della Laga po vidieckych cestičkách s asfaltovým povrchom len s jedným niekoľkokilometrovým úsekom bez asfaltu a sú doplnené trasou po cykloceste lemované palmami a vedúci pozdĺž pobrežia Jadranského mora. Kým klíma v nižších polohách a pri mori má výrazne stredomorský charakter, vo vyšších polohách môžeme očakávať chladnejšie teploty.
 
Cena zahŕňa:

Ubytovanie
1x v tranzitnom hoteli v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením (cestou na Palmovú riviéru). 7x v *** hoteli v 2 lôžkových izbách so sociálnym zariadením.

 

 

Stravovanie
1x raňajky v hoteli (cestou na Palmovú riviéru). 7x talianska polpenzia v hotelovej reštaurácii. Raňajky formou švédskych stolov, večere servírované, 3 chody.

Dopravu
Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

A ďalšie
Pripravený denný program výletov po trasách 25- 60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.


Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené