CYKLOZÁJAZD SLOVINSKO - Portorož
  najbližší termín: 11.09  

Popis zájazdu / Program

Portorož (tal. Portorosa) je slovinské sídlo mestského typu na pobreží Jadranského mora. Je administratívne súčasťou Pirane. Názov miesta doslovne znamená "Prístav ruží". Archeologické nálezy dokazujú, že miesto bolo osídlené už v časoch Rímskej ríše. Po jej páde patrilo v r. 538 až 589 k Byzantskej ríši. Od roku 568 však trpelo nájazdmi LongobardovGermánov a Slovanov, takže sa celá oblasť v 7stor. vyľudnila. Nové osídlenie nastalo v čase raného feudalizmu. Mesto sa stalo súčasťou Benátskej republiky. Do 19. storočia bola Portorož malou dedinou, ktorú obývali hlavne rybári a ťažiari soli. V roku 1891 boli založené prvé kúpele. Do Portorože sa na sklonku života uchýlil český režisér František Čáp, donútený po roku 1948 k emigrácii. Tu tiež roku 1972 zomrel. Mesto žije predovšetkým v lete turizmom. Vybudované bolo ako kúpeľné sídlo, dnes ťaží zo svojej polohy na pobreží. Sú tu hernekasína a hotely, morská plážprístav a mnohé športové zariadenia. V neďalekom Sečovlje je medzinárodné letisko Portorož.

 

Poloha - hotelový komplex sa nachádza neďaleko mestečka Izola, 7 km od mesta Portorož • rezort sa rozprestiera v bezprostrednej blízkosti pláže • cca 30 km od neho leží malebná dedinka Lipice po celom svete známa svojím žrebčínom

 

Cena:  399 € /os + 20 /os komplex. cestovné poistenie (zahŕňa aj poistenie storna zájazdu)

 

Ubytovanie

 

Hotel San Simon 3* depandance

Vybavenie: hotel: recepcia, seminárne miestnosti, reštaurácie, kaderník, Wifi zdarma v reštaurácii a na pláži, parkovanie, garáž.

Každý dom má 26 dvojlôžkových izieb, všetky sú vybavené sprchou, WC, sušičom vlasov, klimatizáciou, telefónom s priamou voľbou, SAT TV, niektoré izby majú balkón s výhľadom na more. Izby bez balkóna môžu byť s 1 alebo 2 prístelkami (poschodová posteľ). V hotelovom komplexe je k dispozícii vnútorný bazén.

 

Šport a zábava: vnútorný vyhrievaný bazén s morskou vodou (v júli a auguste zatvorený) v Hoteli Haliaetum, kompletnú relaxáciu, kedykoľvek budete chcieť, v každom ročnom období nájdete vo Wellness & Spa Mirta. Tenis, minigolf, fitnes, masáže, sauny, veľký tobogan, prenájom malých člnov, kasíno.

 

Doprava

Klimatizovaným lux busom s kávovarom, chladničkou a videom, príves na bicykle. Bezpečnostné a hygienické prestávky (asi 15 minútové) cestou každé 3-4 hod. alebo na požiadanie

 

Stravovanie

polpenzia (Možnosť doobjednať 1/4 litra vína a ½ litra vody k večeri /4 €/os/deň)

 

Cena zahŕňa

Cena nezahŕňa

Turistická taxa (2 € /os/deň)

Príplatok za obsadenie izby jednou osobou.

 

Program

 

1.deň – pristavenie autobusu, nákladka bicyklov a batožiny, odchod zo Slovenska

2.deň – príchod na miesto ubytovanie, ubytovanie, večera.

3. - 8. deň – bicyklovanie

9. deň – raňajky, odubytovanie, odchod na Slovensko

10. deň – príchod na Slovensko

 

Každý účastník obdrží cca 7-14 dní pred odchodom podrobné pokyny k zájazdu, príp. mapy trás  

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  
€ 399 + € 20 objednať


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2020 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené