NEMECKO - HORNÉ FALCKO po zrušených železniciach s programom pre deti
   

Popis zájazdu / Program

NEMECKO - HORNÉ FALCKO po zrušených železniciach /s programom pre deti/

 

Na česko-bavorskom pomedzí v pohorí Hornofalckého lesa sa ukrývajú železnice. Dnes po nich vlaky nejazdia, boli zrušené a premenené na cyklotrasy. Vedú pokojnú krajinou cez bavorskej dedinky, cez bývalé železničné mosty okolo statkov a hradov do miest so zachovanými stredovekými centrami. Stanica sa niekde premenila v útulnej krčmičky pre cykloturistov, ktoré budú lákať na posedenie aj vás. K tomu je nutné pridať ubytovanie s polpenziou na bavorskom vidieku. Oblasť, kde sa budeme pohybovať, susedí s Českom a ponúka cykloturistom nevšedný zážitok predovšetkým vďaka kvalitným cyklistických chodníkom.

 

Termín: 25.07. - 30.07. 2023

Cena: 16 900 CZK / 720 EUR /prepočítané aktuálnym kurzom/

 

Program

1. deň - v ranných hodinách odchod z Ostravy (cca o 7:00). Prejazd nástupnými miestami SR a cesta do Nemecka. Ubytovanie v hoteli. Večera.

 

2. - 5. deň - výlety na bicykli s podporou autobusu vedúcou cyklotrasami predovšetkým po zrušených železniciach. Trasy vedú cez vzorne upravené bavorské dedinky a mestečká aj pokojnou prírodou Hornofalckého lesa. Návšteva centier historických miest Weiden, Neustadt i Nabburg. Na konci jedného výletu možný odpočinok a relaxácia v aquaparku. Jeden z výletov vedie tiež po zrušenej železnici Bavorským lesom k Dunaju. Ďalšie výlet vedie aj do historického Regensburgu - malebného mesta na Dunaji so zachovanými stredovekými domami a impozantnou gotickou katedrálou. Polpenzia.

 

6. deň - raňajky. Návrat do ČR. Príjazd do Ostravy vo večerných hodinách.

 

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno - Praha - Plzeň

 

Program pre deti
Zájazd je vhodný pre rodičov alebo prarodičov s deťmi. Ak sa zájazdu zúčastní viac ako 8 detí, bude pre nich pripravený po výletoch na bicykloch sprievodný program. Náplň programu je určená pre deti vo veku 4-12 rokov, zvyknuté pohybovať sa v kolektíve iných detí, spolupracovať s animačnými pracovníkmi a ochotné podriadiť sa kolektívnym hrám. Program bude zostavený z rôznych súťaží, hier i výtvarných činností. Pre deti budú pripravené drobné odmeny.

 

Charakteristika výletov

Trasy výletov na bicykli vedú zvlnenou krajinou väčšinou po cyklotrasách vybudovaných na telesách zrušených železníc. Na cyklotrasách sa strieda asfaltový povrch s dobre zjazdným povrchom bez asfaltu. Zájazd je určený predovšetkým pre rodiny s deťmi, ak sú zvyknuté na cykloturistické výlety. Počasie býva podobné ako u nás.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

5x v Nemecku v hoteli v 2 a 3 lôžkových izbách so sociálnym zariadením. V hoteli je k dispozícii vnútorný bazén. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 1800Kč / osoba / pobyt.

Stravovanie

5x nemecká polpenzia. Raňajky formou švédskych stolov, večere servírované, 3 chody.

 

Dopravu

Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie

Pripravený denný program výletov po trasách 25-60 km. Pre deti pripravené aj kratšie varianty výletov do 40 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené