JARNÁ LYŽOVAČKA V TALIANSKYCH DOLOMITOCH na 6 dní- Schlosshotel Dolomiti****
  najbližší termín: 23.03  

Popis zájazdu / Program

JARNÝ LYŽIARSKY ZÁJAZD DO TALIANSKYCH DOLOMITOV, MESTEČKO CANAZEI

23.03. - 28.03. 2024 vlastnou dopravou

6-dňový lyžiarsky zájazd

(5x prenocovanie s polpenziou, 4x SKIPASS Dolomity SUPERSKI

SCHLOSSHOTEL DOLOMITY****

 

Informácie o lyžiarskom stredisku - Canazei - Belvedere

Lyžiarske stredisko Canazei leží obklopené najznámejšími vrcholmi Dolomitov. Je jedným z najznámejších lyžiarskych stredísk v Alpách. Patrí do lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski a môže sa pochváliť štyrmi lyžiarskymi strediskami: Belvedere, Ciampac, Col Rodella a Marmolada. Strediská uspokoja všetkých náročných návštevníkov. Pre milovníkov bežeckého lyžovania existuje nespočetné množstvo tratí v rôznych nadmorských výškach, ako Ciampac v nadmorskej výške 2100m. V tieni Marmolady, kráľovnej Dolomitov, Canazei ponúka prostredia ako na pohľadniciach. Najznámejšie mesto Val di Fassa je známe pre svoje maľované domy ako z rozprávky. Val di Fassa je naozajstný lyžiarsky raj s viac ako 200 km zjazdoviek a skvelými spojeniami do susedných lyžiarskych areálov. Prepojenie Val di Fassa s ďalšími lyžiarskymi strediskami – Val Gardena, Alta Badia, Arraba s ľadovcom Marmolada  vytvára najväčší lyžiarsky „kolotoč„ v Európe, nazývaný SELLA RONDA (cca 400 km zjazdoviek ). Uprostred sa týči majestátny horský masí SELLA, ktorý je obojstranne obtočený sústavou lanoviek (asi 170 ks), prekonávajúcich 4 priesmyky a vzájomne tak prepojuje bohatú lyžiarsku ponuku do jedného celku- zelená varianta, ktorá ide proti smeru hodinových ručučiek má dĺžku 39 km , protismerná pomarančová varianta SELLA RONDY ponúka 42 km. Každá z trás prekonáva prevýšenie okolo 8000 m a zavedie Vás až do nadmorskej výšky 2500m. Ale toto krásne údolie v Dolomitoch nie je len pre milovníkov zjazdového lyžovania. Ponúka tiež nespočetné množstvo najrôznejších športových aktivít, takže uspokojí každého návštevníka. V Canazei sa tiež konajú dôležité medzinárodné preteky, ako je Sellaronda Skimarathon, čo je nočný zjazdový lyžiarsky závod. V lete sa tu koná Dolomity Skyrace, čo je kvalifikačná súťaž pre vysokohorský beh. V priebehu posledných rokov prešlo Canazei intenzívnym turistickým vývojom, ale nikdy nezabudlo na svoje korene, stále viditeľné v miestnej architektúre a tradíciách. Každý rok na konci augusta sa tu koná festival „Gran Festa da d'Ista". Ponúkajú sa tu tradičné kroje, šály, čiapky, zástery, bundy a nohavice, všetko detailne vyšívané

 

Schlosshotel Dolomiti **** sa nachádza 350 m od lanovky Belvedere, ktorá vás dovezie do lyžiarskeho strediska Sella Ronda. Izby ponúkajú satelitný TV a Wi-Fi pripojenie k internetu.  Izby v Hoteli Dolomiti sú vybavené minibarom a trezorom. Všetky majú vlastnú kúpeľňu s fénom. Wellness centrum ponúka relaxačné terapie ako saunu, turecký kúpeľ a hydromasážny bazén (cena je 8 EUR/os/50minút). Jeho súčasťou je i posilňovňa. Reštaurácia ponúka širokú škálu pokrmov vrátane miestnych, stredomorských a národných špecialít. K dispozícii je tiež pizzeria a kaviareň. Každý deň sa podávajú  raňajky a večera formou bufetu. Zastávka skibusu je od hotelu vzdialená 100 metrov. Cena skibusu je 9 EUR. Hotel ponúka za poplatok aj parkovanie v garáži.

 

Program zájazdu:

1. deň: príchod do Canazei, Taliansko. Ubytovanie v hoteli, večera.

2. -  5. deň: raňajky formou bufetu, lyžovanie so skipassom Dolomity Superski (1 200 km zjazdoviek), večera. 

6. deň: raňajky, check-out je zvyčajne do 10.00 hod (alebo podľa pokynov vedúceho zájazdu), odchod na Slovensko.

 

Ubytovanie:

V 2-3 lôžkových izbách hotela Schlosshotel Dolomity 4*, 350 m od kabínkovej lanovky v CANAZEI. Každá izba má sprchu / WC.

 

Stravovanie:

raňajky – bufetové stoly, večere 3- chodové menu so šalátom (1. chod cestovina, 2. mäso s prílohou, 3. dezert).

 

Doprava:

vlastnou dopravou/ alebo mikrobusom plus 150 EUR/os 

 

Cena: 779 EUR /dospelá osoba 

               750 EUR/ senior (narodený v roku 1958 a skôr)

               691 EUR/ junior (narodený v rokoch 2008 - 2015)

               486 EUR/ deti do 7,99 rokov

 

V cene: 5x ubytovanie v 2 - 3 lôžkových izbách hotela Dolomiti**** s polpenziou,  350 m od kabínkovej lanovky,  4-dňový skipas Dolomity Superski (1 200 km zjazdoviek), poistenie proti insolventnosti CK, DPH.

 

Cena nezahŕňa: pobytovú taxu: 12,50 EUR/os/pobyt (platí sa na mieste), dopravu.

Príplatok za jednolôžkovú izbu 90 EUR/os./pobyt.

Možný príplatok za izbu PRESTIGE 60 EUR/os./pobyt. 

 

 

 

Nepovinný príplatok: Komplexné cestovné poistenie 30 EUR/os. - zahŕňa aj storno zájazdu, poistenie rizikových športov, nezahŕňa COVID 19.

 

Odporúčame uzatvoriť poistenie A1 pandemic (krytie COVID-19), ktoré pokrýva riziká s ním spojené, napr. nariadená karanténa poisteného na území Slovenskej republiky alebo v krajine trvalého pobytu poisteného,...Sadzba poisteného je 4 EUR /os/deň. Možné dojednať v CK.

V prípade záujmu o cestovné poistenie je toto nutné uzatvoriť pri objednávke zájazdu!

 

LYŽIARSKA SEZÓNA 2021/ 2022 - NOVINKA

Od 1. januára 2022 vstupuje do platnosti zákon, ktorý zavádza povinné poistenie lyžiarov za občiansko-právnu zodpovednosť za škody alebo zranenia spôsobené tretím osobám (výnimkou sú bežkári). Zákon nestanovuje, kde lyžiar poistku uzatvorí. Za porušenie zákona hrozia sankcie (pokuta vo výške 100-150 eur a odobratie skipasu).Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  
€ 779 objednať


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené