JARNÁ LYŽOVAČKA V TALIANSKYCH DOLOMITOCH - Hotel Bellevue***
  najbližší termín: 24.03  

Popis zájazdu / Program

JARNÝ  LYŽIARSKY  ZÁJAZD DO TALIANSKYCH DOLOMITOV, MESTEČKO CANAZEI  

24.03. - 29.03.2024 vlastnou dopravou (alebo autobusom)

6-dňový lyžiarsky zájazd (5 x prenocovanie s polpenziou, 4x SKIPASS Dolomity Superski)

Hotel Bellevue 3* v Canazei

 

Canazei - Belvedere - Informácie o lyžiarskom stredisku

Lyžiarske stredisko Canazei leží obklopené najznámejšími vrcholmi Dolomitov. Je jedným z najznámejších lyžiarskych stredísk v Alpách. Patrí do lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski a môže sa pochváliť štyrmi lyžiarskymi strediskami: Belvedere, Ciampac, Col Rodella a Marmolada. Strediská uspokoja všetkých náročných návštevníkov. Pre milovníkov bežeckého lyžovania existuje nespočetné množstvo tratí v rôznych nadmorských výškach, ako Ciampac  v nadmorskej výške 2100m. V tieni Marmolady, kráľovnej Dolomitov, Canazei ponúka prostredia ako na pohľadniciach. Najznámejšie mesto Val di Fassa je známe pre svoje maľované domy ako z rozprávky. Val di Fassa je naozajstný lyžiarsky raj s viac ako 200 km zjazdoviek a skvelými spojeniami do susedných lyžiarskych areálov. Prepojenie Val di Fassa s ďalšími lyžiarskymi strediskami – Val Gardena, Alta Badia, Arraba s ľadovcom Marmolada  vytvára najväčší lyžiarsky „ kolotoč „ v Európe, nazývaný SELLA RONDA ( cca 400 km zjazdoviek ). Uprostred sa týči majestátny horský masív SELLA, ktorý je obojstranne obtočený sústavou lanoviek ( asi 170 ks ), prekonávajúcich 4 priesmyky a vzájomne tak prepojuje bohatú lyžiarsku ponuku do jedného celku- zelená varianta, ktorá ide proti smeru hodinových ručičiek má dĺžku 39 km , protismerná pomarančová varianta SELLA RONDY ponúka 42 km. Každá z trás prekonáva prevýšenie okolo 8000 m a zavedie Vás až do nadmorskej výšky 2500m.  Ale toto krásne údolie v Dolomitoch nie je len pre milovníkov zjazdového lyžovania. Ponúka tiež nespočetné množstvo najrôznejších športových aktivít, takže uspokojí každého návštevníka. V Canazei sa tiež konajú dôležité medzinárodné preteky, ako je Sellaronda Skimarathon, čo je nočný zjazdový lyžiarsky závod. V lete sa tu koná Dolomity Skyrace, čo je kvalifikačná súťaž pre vysokohorský beh. V priebehu posledných rokov prešlo Canazei intenzívnym turistickým vývojom, ale nikdy nezabudlo na svoje korene, stále viditeľné v miestnej architektúre a tradíciách. Každý rok na konci augusta sa tu koná festival „Gran Festa da d'Ista". Ponúkajú sa tu tradičné kroje, šály, čiapky, zástery, bundy a nohavice, všetko detailne vyšívané

 

Hotel Bellevue 3*

sa nachádza 250 m od lanovky Belvedere, ktorá vás vyvezie do lyžiarskeho strediska Val di Falsa- Belvedere, priamo na Sella Rondu. Izby ponúkajú satelitný TV a Wi-Fi pripojenie k internetu.  Izby v hoteli Bellevue sú vybavené minibarom a trezorom. Všetky majú vlastnú kúpeľňu s fénom. Wellness centrum ponúka relaxačné terapie ako saunu, turecký kúpeľ a malý hydromasážny whirpool (cena je 8 EUR/os./50 minút). Jeho súčasťou je i posilňovňa. Reštaurácia ponúka širokú škálu pokrmov vrátane miestnych, stredomorských a národných špecialít. K dispozícii je bar a kaviareň. Každý deň sa podávajú  raňajky a večera formou bufetu. Zastávka vláčika voziaceho k lanovke priamo pred hotelom. Cena skibusu je 9 EUR.

 

 

Program zájazdu:

1. deň: príchod do Canazei,  Taliansko po 16.00 hod. Ubytovanie v hoteli, večera.

2.- 5.deň: raňajky formou bufetu, lyžovanie so skipassom Dolomity Superski , večera.

6. deň: raňajky, check-out je zvyčajne do 11.00 hod (alebo podľa pokynov vedúceho zájazdu), odchod na Slovensko.

 

Ubytovanie:

V 2-3 lôžkových izbách hotela Bellevue 3*, 250 m od kabínkovej lanovky v CANAZEI. Každá izba má sprchu / WC.

 

Stravovanie:

raňajky - bufetové stoly, večere 3- chodové menu so šalátom (1.chod cestovina, 2. mäso s prílohou, 3. dezert).

 

Doprava:

vlastnou dopravou / alebo autobusom plus 150 EUR/ osoba

 

Cena: 709 EUR / osoba 

 

           680 EUR/ senior (narodený v roku 1958 a skôr)

           621 EUR/ junior (narodený v rokoch 2008 - 2015)

           416 EUR/ deti o 7,99 rokov

 

 

V cene: 5x ubytovanie v 2 - 3 lôžkových izbách hotela BELLEVUE*** s polpenziou, 250 m od kabínkovej lanovky, 4 - dňový skipas Dolomity Superski  (1200 km zjazdoviek), poistenie proti insolventnosti CK, DPH.

 

Cena nezahŕňa:

 

Odporúčame uzatvoriť poistenie A1 PANDEMIC (krytie COVID-19) za 40 EUR/os, ktoré pokrýva aj riziká  spojené s COVID-19, napr. nariadená karanténa poisteného na území Slovenskej republiky alebo v krajine trvalého pobytu poisteného,... Je možné dojednať v CK.

 

Bližšie info o poistení tu:

 

https://www.union.sk/wp-content/uploads/2022/04/Podmienky_poistenia_pre-ucastnikov-zahranicnych-zajazdov_CPUZ_711_v0322.pdf

 

V prípade záujmu o cestovné poistenie cez CK, je toto nutné uzatvoriť len pri objednávke zájazdu!

 

Príplatok za jednolôžkovú izbu 90 EUR/os./pobyt.

Príplatok za izbu PRESTIGE  60 EUR/os./pobyt. 

 

 

 

LYŽIARSKA SEZÓNA 2023/ 2024

 

Od 1. januára 2022 vstupuje do platnosti zákon, ktorý zavádza povinné poistenie lyžiarov za občiansko-právnu zodpovednosť za škody alebo zranenia spôsobené tretím osobám (výnimkou sú bežkári). Zákon nestanovuje, kde lyžiar poistku uzatvorí. Za porušenie zákona hrozia sankcie (pokuta vo výške 100-150 eur a odobratie skipasu).

 

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  
€ 709 objednať


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené