SLOVINSKO - Adventné lyžovanie v Slovinsku, Taliansku a Rakúsku
   

Popis zájazdu / Program

 

Júlske Alpy

SLOVINSKO - ADVENTNÉ LYŽOVANIE V SLOVINSKU,

TALIANSKU A RAKÚSKU

 

Poďte si oddýchnuť od predvianočného zhonu do príjemného, ​​pokojného prostredia Júlskych Álp. Vianočnú atmosféru v Kranjskej Gore budú vytvárať adventné trhy so stánkami plnými voňavých nápojov i miestnych dobrôt. Nad tým všetkým sa budú týčiť zasnežené vrcholky Julských Álp. Lyžovať budeme na miestnych zjazdovkách, ktorých jedna časť leží priamo pri hoteli. Zájazd je určený predovšetkým pre zjazdové lyžiarov, ale ak napadne dostatok prírodného snehu, tak sa budeme môcť zviezť aj na upravených bežkárskych stopách. K relaxácii po lyžovaní využijeme krytý bazén a vírivky bazénového komplexu.

 

 

Program

 

1. deň - ranný odchod z Ostravy (cca o 7:00) alebo z Plzne (cca o 6:00). Prejazd nástupnými miestami. K večeru príchod do hotela v Kranjskej Gore v Julských Alpách.Večera.

 

2. - 5. deň - zjazdové lyžovanie v lyžiarskom stredisku na úbočí hory Vitranc pri Kranjskej Gore. Vďaka vlastnému autobusu sa vypravíme aj do susedného talianskeho lyžiarskeho strediska pri Tarvisia a tiež do rakúskeho strediska Nassfeld. Lyžiarske strediská majú umelé zasnežovanie. Jedno popoludnie sa vypravíme autobusom do Ľubľany a navštívime miestne adventné trhy, kde na nás dýchne tá pravá predvianočná atmosféra. V historickom meste uvidíme okrem iného aj zaujímavé stavby, ktoré navrhol známy architekt Jože Plečnik, napríklad Trojmostie a Plečnikovu tržnicu. Polpenzia.

 

6. deň - raňajky. Ráno odjazd do ČR. K večeru príjazd do ČR.

 

Bežky: ak budú priaznivé snehové podmienky, ktoré často v tomto termíne sú, tak sa záujemcovia budú môcť venovať aj výletom na bežkách. Trasy vedú údoliami Julských Álp s nádhernými výhľadmi na okolité vrcholky. Na bežkách možné dôjsť aj ku skokanským mostíkom v Planici a zavítať do Talianska pri obci Rateče.

 

Charakteristika výletov

 

Zjazdové lyžovanie: Oblasť ponúka areály, kde je výber umelo zasnežovaných zjazdoviek všetkých kategórií - od ľahkých až po náročné. Celodenný skipas pre stredisko Kranjska Gora cca 35 €, pre stredisko Tarvisio cca 27 €. Pre stredisko Nassfeld cca 46 €.

Pohodové výlety na bežkách: V prípade priaznivých snehových podmienok vedú upravované trasy údoliami Julských Álp. Možno voliť ľubovoľnú dĺžku aj náročnosť výletov podľa jednotlivých okruhov.

 

Cena zahŕňa

 

Ubytovanie

5x v **** hoteli s výhodnou polohou priamo pri zjazdoviek v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Každodenné vstupné do bazénového komplexu s wellness.

Príplatok 2600 Kč / osoba / pobyt za obsadenie izby jednou osobou.

 

Stravovanie

5x polpenzia v hotelovej reštaurácii formou švédskych stolov.

 

Dopravu

Klimatizovaným autobusom. Výjazdy do lyžiarskych stredísk autobusom prítomným po celú dobu zájazdu. Výlet do Ľubľany.

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2020 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené