NEMECKO - SPREEWALD A FLAEMING
   

Popis zájazdu / Program

NEMECKO

Spreewald a Flaeming

 

Termín: 09.07. - 14.07. 2019

Cena: 17 500 Kč / 739 € prepočítané aktuálnym kurzom

 

Nástupné miesta na trase pri diaľnici: Ostrava - Olomouc - Brno - Praha - Ústí nad Labem

Deti do 15 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu.

Odporúčame Vám uzavrieť poistenie stornovacích poplatkov, ktoré nie je v cene zájazdu. Možno ho dojednať aj v CK.

 

Krajinou Sprévského lesa v nemeckom Brandenbursku preteká rieka Spréva a rozlieva sa na množstvo riečnych ramien, a tak sa oblasti tiež hovorí "Benátky severu". Krajina je pretkaná sieťou cykloturistických trás, ktoré lákajú k cykloturistike. Medzi lesmi, políčkami a lúkami možno objaviť historické mestá i malé dedinky obklopené vodnými kanálmi. Každý návštevník rád ochutná miestnu špecialitu - vynikajúce uhorky, ktoré tu pestujú. Oblasť je domovom Lužických Srbov, ktorí tu dodnes zachovali svoje tradície, architektúru i slovanský jazyk, o čom svedčia aj dvojjazyčné nápisy. V susednej mierne zvlnenej oblasti Flaeming bola vybudovaná rozsiahla sieť asfaltových cyklotrás, ktorú využívajú cykloturisti aj korčuliari. Obe oblasti ležiace južne od Berlína ponúkajú cykloturistom zaujímavé trasy pre výlety na bicykli.

 

Program

 

1. deň - v ranných hodinách odchod z Ostravy (cca o 7:00) a prejazd nástupnými miestami ČR. Večer dojazd autobusom na ubytovanie v Nemecku. Večera.

2. - 5. deň - výlety na bicykli s podporou autobusu v oblastiach Sprévského lesa a Flaeming. Zavítame do historických miest Lübbenau s barokovým kostolom a Lübben s renesančným zámkom, ktoré nás budú lákať na posedenie na terasách reštaurácií pri riečnych ramenách. Pôjdeme dedinkou Leipe ukrytou v lužnom lese, obklopenou vodnými kanálmi a mokraďou. Uvidíme aj rekonštruované slovanské hradisko Slawenburg a zavítame do srdca Sprévského lesa do obce Burg, kde sa nachádzajú termálne kúpele. Po cyklotrasách s hladkým asfaltom, nazývaným "čierne sklo", sa zvezieme v oblasti Flaeming okolo veterných mlynov, cez poľnohospodárske dedinky aj cez historické mestá Dahme, Luckenwalde. Ubytovanie v hoteli na rovnakom mieste. Polpenzia.

6. deň - raňajky. Návrat do ČR. Príjazd do Ostravy vo večerných hodinách.

 

Charakteristika výletov

Trasy výletov vedú rovinatou krajinou značenými cyklotrasami často upravenými ako samostatné cyklotrasy. Asfaltový povrch prevažuje. Zájazd je vhodný pre rodiny s deťmi, ak sú zvyknuté na cykloturistické výlety. Nutné počítať s možnosťou veterného a premenlivého počasia.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

5x v hoteli v 2 a 3lôžkových izbách so sociálnym zariadením (tretie lôžko formou prístelky 80x190cm). Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 2900 Kč / osoba / pobyt.

 

Stravovanie

5x nemecká polpenzia v hotelovej reštaurácii. Raňajky formou švédskych stolov, večere servírované, 3 chody.

 

Dopravu

Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie

Pripravený denný program výletov po trasách 30-60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené