CHORVÁTSKO - OSTROV KORČULA
   

Popis zájazdu / Program

Chorvtásko

Ostrov Korčula

 

Okrem pláží pri blankytne modrom mori ponúka Korčula tiež krásne trasy na bicykli. Pôjdeme cez malebné dedinky v horách alebo cez čarovné prístavy pri mori. Z cestičiek vedúcich vinicami, ale aj borovicovými lesmi, sa otvárajú nádherné výhľady na samotný ostrov Korčula, okolité more i susedné ostrovy. Počas výletov spoznáme rozmanité pláže, ktoré nás budú lákať k odpočinku a na kúpanie v Jadrane. Ak pridáme k tomu ešte príjemný hotel v pokojnej zátoke na okraji rybárskej dedinky a skvelú stravu, stáva sa predstava skutočnej pohody na Korčuli dokonalá.

 

 

Termíny a ceny

 

23.09. – 02.10. 2023  

1160 EUR  prepočítané aktuálnym kurzom

 

Nástupné miesta na trase pri diaľnici: Ostrava - Olomouc - Brno

 

Deti do 15 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu.

Odporúčame Vám uzavrieť poistenie stornovacích poplatkov, ktoré nie je v cene zájazdu. Možno ho dojednať aj v CK.

 

 

Program
1. deň - v skorých ranných hodinách odchod z Ostravy (cca o 5:30) alebo. Prejazd nástupnými miestami. V ranných hodinách Brno. Večer dojazd na ubytovanie v Chorvátsku v severnej Dalmácii.

2. deň - raňajky. Cesta autobusom a trajektom na ostrov Korčula. Popoludní príchod do miesta pobytu. Ubytovanie v hoteli pri mori. Večera.

3. - 8. deň - výlety na bicykli po ostrove Korčula s podporou autobusu. Počas jednotlivých výletov navštívime romantické prístavy Prižba, Prigradica, Račišće, Zavalatica, ktoré nás budú lákať na kúpanie na plážach i na posedenie v krčmičkách. Nevynecháme ani najväčší prístav na Korčuli - Vela Luku ukrytú v zálive. Jeden z výletov na bicykli nás zavedie do opevneného mesta Korčula, údajného rodiska cestovateľa Marka Pola. Spoznáme vnútrozemské dedinky Blato s lipovou alejou alebo známe vinárske obce Smokvica a Čara. Jeden deň venujeme návšteve Dubrovníka, kde sa prejdeme uličkami starého mesta a poprípade ešte po mohutných hradbách obklopujúcich celé staré mesto. Polpenzia.

9. deň - raňajky. Cesta autobusom a trajektom do miesta ubytovanie v severnej Dalmácii.

10. deň - raňajky. Cesta z Chorvátska do SR. Príjazd do Brna vo večerných hodinách. Následná cesta do Ostravy .

 

Charakteristika výletov

Väčšinou málo frekventované asfaltové cestičky prekladané úsekmi bez asfaltu a menšie kilometráže, než je tomu u väčšiny našich zájazdov. To je charakteristika trás výletov zájazdu na Korčulu, bez toho by to ale bolo možné nejako kvantifikovať. Inak povedané, príjemné jazdenie v príjemnej klíme, avšak z pohľadu cykloturistov, pretože ani tu nechýbajú na trasách kopce.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

2x v hoteli v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením (cestou na Korčulu a späť). 7x v **** hoteli s výhodnou polohou priamo pri mori v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Orientácia izieb na morskú stranu. Pri hoteli bazén.

Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 123 EUR  / osoba / 9 nocí.

 

Stravovanie

2x raňajky v hoteli (cestou na Korčulu a späť)

7x polpenzia v hotelovej reštaurácii formou švédskych stolov.

 

Dopravu

Klimatizovaným autobusom sa skriňovým uzamykateľným prívesom na kolesá. Trajekty na ostrov Korčula a späť.

 

A ďalšie

Pripravený denný program výletov po trasách 25-50 km.

Výlet autobusom do Dubrovníka.

Vedúceho zájazdu a informačné materiály.

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené