RAKÚSKO - TAUERSNSKÁ CYKLOTRASA
   

Popis zájazdu / Program

TAUERNSKÁ CYKLOTRASA

Okolie Zell am See

 

V srdci Rakúska pod hrebeňmi Vysokých Taur sa vinie údolie rieky Salzach a rozprestiera sa Zellerské jazero so známym turistickým magnetom na svojom brehu, mestečkom Zell am See. V tejto oblasti sa budeme počas zájazdu pohybovať z veľkej časti po samostatných cyklotrasách oddelených od cestnej premávky. Ako v mnohých iných údoliach aj tu je vyznačená cyklotrasa pozdĺž rieky a my ju budeme na bicykloch sledovať takmer od prameňov, od mohutných a burácajúcich Krimmelských vodopádov. Nezostaneme len pri tejto trase. Zavítame aj do ďalších údolí znejúcich ozvenou kravských zvoncov stád pasúcich sa na úbočiach. Čaká nás proste alpská romantika v celej svojej príťažlivosti.

 

Termín: 09.07. - 14.07. 2023

Cena: 18 600 Kč / 794,- EUR ------- prepočítané aktuálnym kurzom

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Plzeň- Praha - České Budejovice

 

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu.
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu.

 

Program zájazdu

 

1. deň 

Ranný odjazd z Plzne (cca 07:00). Cesta cez nástupné miesta do Rakúska. Ubytovanie v hoteli. Večera.

 

2. - 5. deň

Chrbticou zájazdu sú výlety na bicykloch s podporou autobusu po trase Tauernskej cyklotrasy okolo rieky Salzach. Jej budeme venovať celé dva dni. Pritom navštívime Krimmlské vodopády. Prejdeme útulnými dedinkami a mestečkami Neukirchen, Mittersill, Lengdorf, Kaprun, ktorých domy sa strácajú pod záplavami muškátov bohato kvitnúcich na balkónoch. Celý deň budeme venovať jazde po cyklotrasách okolo Zellerského jazera s možnosťou sa kúpať buď priamo v jazere, alebo v krytom vyhrievanom bazéne v letovisku Zell am See. Kto by sa kúpať nechcel, môže využiť lanovku na horu Schmittenhöhe a prejsť sa po hrebeni s nádhernými výhľadmi na ľadovec hory Kitzsteinhorn a najvyššiu horu Rakúska Grossglockner. Prejdeme sa na bicykloch údolím Glemtal po novovybudovanej cykloceste až k jeho záveru, kde je nielen útulná horská chata Landlingalm pozývajúca k občerstvenie a odpočinku s výhľadom na okolité hory, ale aj pozoruhodný vodný svet. Polpenzia.

 

6. deň 

Po raňajkách odchod autobusom, k večeru príjazd do ČR.

 

Charakteristika výletov

Zájazd do alpskej oblasti, kde trasy výletov vedú najčastejšie údoliami a okolo jazera Zell am See. Jazdiť budeme po cyklotrasách s prevažne asfaltovým povrchom a výnimočne po vedľajších cestách. Trasy výletov uspokojí bežného cykloturistu. Zájazd je určený aj pre rodiny s deťmi, ak sú však zvyknuté na cykloturistické výlety. Počasie má ako pri ostatných oblastiach v pohorí Álp charakter obdobný stredoeurópskemu.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

5x v budovách rodinného hotela s príjemnou atmosférou v 2 a 3 lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 2000 Kč / osoba / pobyt.

 

Stravovanie

5x rakúska polpenzia. Raňajky formou švédskych stolov, večere servírované, 3 chody.

 

Dopravu

Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie

Pripravený denný program výletov po trasách 25-60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené