RAKÚSKO - JAZERÁ SOĽNEJ KOMORY
   

Popis zájazdu / Program

RAKÚSKO

Jazerá Soľnej komory 

 

Krajina plná jazier obklopená horami je ako stvorená pre výlety na bicykli. Očaria nás výhľady na alpské velikány aj ich odrazy na hladinách jazier. Spoznáme idylické mestečká s historickými jadrami, ktorá nás budú lákať k príjemnému posedeniu - napríklad pri káve a jablčnej štrúdli so šľahačkou. K Soľnej komore tiež patria kvitnúce muškáty zavesené pod oknami domov. Pôjdeme cyklotrasami alebo vedľajšími cestičkami pozdĺž jazier a riek, okolo tiesňav, zelených lúk s pasúcimi sa kravami. Navštívime aj Mozartovo mesto - majestátny Salzburg s malebnými uličkami i námestiami pod mohutnou pevnosťou.

 

Termín zájazdu:

01.07. - 06.07. 2023

Nástupné miesta na trase: Ostrava - Olomouc - Brno

 

Cena zájazdu:

19 400 Kč / 828 EUR ------ prepočíané aktuálnym kurzom

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu.
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu.

 

Program zájazdu

 

1. deň 

Ranný odjazd z Ostravy (cca 8:00). Prejazd nástupnými miestami ČR. Cesta Rakúskom na ubytovanie neďaleko Salzburgu. Večera.

 

2. - 5. deň 

Výlety na bicykloch s podporou autobusu v oblasti Soľnej komory. Prejdeme sa okolo Halštatského jazera a ďalších známych a krásnych jazier Attersee, Mondsee, Wolfgangsee. Využijeme cyklotrasy medzi rozkvitnutými alpskými lúkami. Prejdeme sa pod majestátnym Dachsteinom okolo jazera Gosausee. Navštívime nádhernú tiesňavu Lammerklamm aj s jej temnou komorou a cestou sa zájdeme pozrieť na romantický Gollingský vodopád. Nezabudneme ani na Salzburg a na zámok Hellbrunn na predmestí Salzburgu. Polpenzia.

 

6. deň 

Po raňajkách odchod a večer príchod do ČR.

 

Charakteristika výletov

Zájazd vedie do jazernej oblasti Soľnej komory, kde trasy výletov vedú najčastejšie údoliami a okolo jazier a zodpovedajú potrebám bežného cykloturistu. Jazdiť budeme väčšinou po asfaltových cyklotrasách a vedľajších cestách. Zájazd je vhodný pre rodiny s deťmi, ak sú zvyknuté na cykloturistické výlety. Počasie je obdobné strednej Európe, avšak môže sa prejaviť vplyv neďalekých Álp.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

5x v Rakúsku v penzióne s výhodnou polohou v 2 a 3 lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Zľava za ubytovanie v penzióne v plne obsadených 4lôžkových (3 a 1lôžková izba) nepriechodných apartmánoch 500 kč / osoba / pobyt. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 2 900 kč / osoba / pobyt.

 

Stravovanie

5x rakúska polpenzia v reštaurácii. Raňajky formou švédskych stolov, večere servírované, 3 chody.

 

Dopravu

Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie

Pripravený denný program výletov po trasách 30-60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené