NEMECKO - BODAMSKÉ JAZERO
   

Popis zájazdu / Program

BODAMSKÉ JAZERO

Nemecká riviéra

 

Oblasť Bodamského jazera, ktorá tvorí hranicu medzi Nemeckom a Švajčiarskom, patrí k najvyhľadávanejším rekreačným miestam v strednej Európe pre svoje veľmi príjemné, teplé podnebie s množstvom slnečných dní. K tomu treba ešte pripočítať atraktívne prostredie s kúzelnými promenádami na brehu jazera a kúpeľnými letoviskami obklopenými vinicami na svahoch. Taktiež nás upúta romantické údolia ešte "mladého" Dunaja, okolo ktorého vedie preslávená Dunajská cyklotrasa. Dramatickosť potom tejto idylickej krajine dodáva mohutný vodopád na rieke Rýn, ku ktorému nás dovedie jedna z mnohých cyklotrás.

 

Termín: 20.09. - 26.09. 2023

Nástupné miesta na trase pri diaľniciOstrava - Olomouc - Brno - Praha – Plzeň

Cena:  23 700 CZK / 666 EUR -------- prepočítané aktuálnym kurzom

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu.
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu.

 

Program zájazdu

 

1. deň

V nočných hodinách odchod z Ostravy (cca v 2:00), prejazd nástupnými miestami. V skorých ranných hodinách Brno, v ranných hodinách Praha, dopoludnia Plzeň. Cesta Nemeckom k Bodamskému jazeru. Ubytovanie v hoteli. Večera.

 

2. - 6. deň

Výlety na bicykli s podporou autobusu po cyklotrasách v okolí a po brehu Bodamského jazera. Jeden výlet prechádza Friedrichshafenom, letoviskom na brehu Bodamského jazera, pri ktorom boli skonštruované slávne vzducholode, napr. Zeppelin. Prejdeme známymi kúpeľnými mestečkami Meersburg, Überlingen, Bodman, Radolfzell pretkanými atmosférou pohody. Cyklotrasou, ktorá vedie pozdĺž Rýna, sa dostaneme do Švajčiarska k vodám presláveného Rýnskeho vodopádu pri Schaffhausene. Ďalší výlet zakončíme pri ostrove Mainau spojeného s pevninou iba dreveným mostom, po ktorom prechádzajú tisíce návštevníkov do nádherných záhrad pokrývajúcich celý ostrov. Jeden deň strávime výletom po cykloceste okolo rieky Dunaja, v miestach nie príliš vzdialených od prameňa, kde je Dunaj ešte malou riekou. Pozdĺž rieky Rýna prídeme do mesta Kostnice, ktoré sa tak zapísalo do našich dejín upálením majstra Jána Husa. Polpenzia.

 

7. deň

Po raňajkách odchod do ČR. Príchod do ČR vo večerných hodinách, do Ostravy v neskorých večerných hodinách.

 

Charakteristika výletov

Trasy výletov na bicykli vedú značenými cyklotrasami mierne zvlnenou krajinou v okolí Bodamského jazera. Striedajú sa tu samostatné cyklotrasy väčšinou s asfaltovým povrchom a vedľajšie cesty. Zájazd je vhodný pre rodiny s deťmi, ak sú zvyknuté na cykloturistické výlety. Pri Bodamskom jazere zvyčajne panuje príjemne teplé podnebie.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

6x v hoteli v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 123,- EUR / osoba / pobyt.

 

Stravovanie

6x nemecká polpenzia v reštaurácii. Raňajky formou švédskych stolov, večere servírované, 3 chody.

 

Dopravu

Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie

Pripravený denný program výletov po trasách 25-60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2023 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené