MAĎARSKO, OKOLIE TOKAJA
   

Popis zájazdu / Program

 

OKOLIE TOKAJA

Maďarsko - východnými termami

 

Je len málo oblastí, kde by na tak malom priestore bolo toľko termálnych prameňov, ako je tomu okolo vápencového pohoria Bükk vo východnom Maďarsku. Posúďte sami: jaskynné termálne kúpalisko v Miskolc-Tapolca, rozsiahly komplex v Mezőkövesd, mondénne termály v Egeri alebo termálne kúpalisko v obci Bogács. A to je reč len o tých termáloch, ktoré bude možné počas zájazdu navštíviť! Roviny okolo rieky Tisy pokryté lány kukurice a slnečníc tvorí kontrast s hlbokými bukovými lesmi v pohorí Bükk. Prírodnú pestrosť dotvára potom hora Tokaj, z veľkej časti pokrytá vinicami plodiacimi hrozno pre vynikajúce tokajské víno.

 

Termín a ceny:

 

23.05. - 28.05. 2021   17 900 Kč / 764 EUR  ------ prepočítané aktuálnym kurzom

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava- Olomouc- Brno

 

Program

 

1. deň

V ranných hodinách odjazd z ČR (Ostrava cca o 7:30). Prejazd nástupnými miestami v SR, k večeru príchod do Mezőkövesd. Ubytovanie v hoteli. Večera.

 

2.-5. Deň 

výlety na bicykli s podporou autobusu na východe Maďarska. Vypravíme sa do pohoria Bükk, kde sa po cestičke dostaneme do kúpeľného miesta Lillafüred na brehu kúzleného jazera Hámori-tó. Záujemcovia sa budú môcť vykúpať v originálnych jaskynných termálnych kúpeľoch Miskolc-Taplolca, kde sú bazény s teplou vodou schované priamo vo vnútri jaskyne. Pôjdeme cez hlboké bukové lesy do obľúbeného turistického a výletného miesta Szilvásvárad, z ktorého vychádza romantické údolie Szalajka-völgy s malými vodopádmi a kaskádami. Pri výlete pozdĺž rieky Tiszy navštívime známu vinársku oblasť a mestečko Tokaj. Tu výlet zakončíme a bude čas ochutnať maďarskú špecialitu, rybiu polievku halaszlé aj originálne tokajské víno. Počas cyklozájazdu navštívime aj starobylé a honosné kúpeľné mesto Eger, preslávené bojmi s Turkami, štíhlym minaretom a opevneným hradom. Z Egeru sa vyberieme do Zsóryfürdo - termálnych kúpeľov s kruhovým bazénom v susedstve hotela. Polpenzia.

 

6. deň

Po raňajkách odchod späť do ČR. V popoludňajších hodinách príchod do ČR.

 

Charakteristika výletov

 

Trasy výletov vedú čiastočne v zalesnenom pohorí Bükk, čiastočne v jeho podhorí a rovine okolo rieky Tisy. Či tam či inde, výlety určite cykloturistov uspokoja svojou pestrosťou a primeranou dĺžkou. Trasy vedú po asfaltových cestách. Východné Maďarsko je suchšie a teplejšie ako stredná Európa, aj keď, aj tu môže počasie prekvapiť. Po výletoch budeme môcť oddychovať v hotelových termálnych bazénoch. 

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

5x v **** hoteli v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením. V hoteli bazény vrátane termálneho, sauny, para a soľná miestnosť. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 3900 Kč/ osoba / pobyt.

 

Stravovanie

5x maďarská polpenzia formou švédskych stolov.

 

Dopravu

Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie

Pripravený denný program výletov po trasách 30-50 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.

ýlet na bicykloch v pohorí Bükk cez kúpeľné miesto Lillafüred na brehu čarovného jazera so zakončením v termálnych kúpeľoch Miskolc - Tapolca. Tu sa bude možné kúpať v unikátnom termálnom jazierku priamo v jaskyni. Polpenzia.

 

 

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2023 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené