CHORVÁTSKO - KVARNERSKÉ OSTROVY
   

Popis zájazdu / Program

Kvarnerské OSTROVY

CRES, KRK A LOŠINJ

 

Neporušená príroda, ktorú dopĺňa blankytne modrá voda mora sa zeleňou lesov a lesoparkov. Nájdete tu krajinu porastenú bujnou stredomorskou vegetáciou aj úzke uličky stredovekých miest. Toto sú Kvarnerské ostrovy Cres, Krk a Lošinj, ktoré ponúkajú príjemné prostredie pre výlety na bicykli, pláže na kúpanie v mori a tiež reštaurácie s vonkajšími záhradkami, kde sa príjemne a pohodlne sedí. Atmosféru dopĺňa všadeprítomná vôňa rastlín charakteristická pre stredomorie. Za zmienku stojí aj geografická poloha ostrovov, pretože niekoľkokrát počas výletov na bicykli prekročíme 45. rovnobežku, odkiaľ je to rovnako ďaleko k rovníku aj k severnému pólu. Kvarnerské ostrovy ponúkajú oddych v príjemnom prostredí aj zaujímavé výlety na bicykli pre cykloturistov.

 

Termíny a ceny:

   23.08. - 30.08. 2023            1007 EUR   -------  prepočítané aktuálnym kurzom

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno - Plzeň - Praha

 

 

Program zájazdu

 

1. deň - odjazd z  Plzne (cca v 2:00) v nočných hodinách. Brno v ranných hodinách. Prejazd nástupnými miestami. Cez deň cesta do Chorvátska. Trajekt na ostrov Cres. Večer dojazd autobusom na ubytovanie na ostrove Cres. Večera.

2. - 7. deň - výlety na bicykli s podporou autobusu na ostrovoch Cres, Krk a Lošinj. Na Crese navštívime dedinky Lubenice - typickú horskú dedinu s prekrásnym výhľadom na more, Beli prilepené na temeno kopca a tiež Valun ležiaci priamo na brehu mora. Vo všetkých dedinkách možno posedieť v miestnych reštauráciách, užiť si stredomorskú atmosféru a pochutnať si na miestnej kuchyni. Za návštevu stojí historické centrum mesta Cres, kde more ohraničuje jednu stranu ulíc a námestí a je možné posedenie v miestnych vonkajších reštauráciách a pozorovanie plávajúcich jácht. Vo vnútrozemí ostrova zbadáme v údolí schované Vranské jazero, ktoré je vidieť len z mála miest. Na skalnatom ostrove Krk, najväčšom chorvátskom ostrove, spoznáme historické mestečko Vrbnik s mohutným kostolom Panny Márie s renesančnou zvonicou. Prejdeme sa mestom Krk ku románskej katedrále, kde sa za hradbami ukrývajú úzke uličky s jednou údajne najužšou na svete. Na ostrove Lošinj, ktorý je s ostrovom Cres spojený mostom, spoznáme lesmi  obklopené letovisko Malý Lošinj vyhľadávané už Habsburgovcami. Zavítame aj do malebného mestečka Veli Lošinj s farebnými domami, ukryté v zátoke. Ubytovanie na ostrove Cres v hoteli pri mori na rovnakom mieste. Polpenzia.

8. deň - raňajky. Odchod do ČR. Trajektom na ostrov Krk. Cez deň cesta z Chorvátska do SR. Príchod do ČR vo večerných hodinách, návrat do Ostravy alebo do Plzne v neskorých večerných hodinách.

 

Charakteristika výletov

Na Kvarnerských ostrovoch vedú výlety po cestách a cestičkách, ktoré občas dopĺňajú cesty bez asfaltu. Kilometráž výletov je menšia, než je tomu u väčšiny našich zájazdov. Na zdolanie občasných stúpaní, ktoré na trasách sú, bude určite dosť času. Trasy sú úmerné schopnostiam cykloturistov, ktorí radi a pravidelne jazdia na výlety. Na ostrovoch panuje obvykle teplé počasie, ale je nutné počítať s možnosťou dažďových zrážok. Ak bude priať počasie, tak bude určite dosť času na odpočinok na plážach a kúpanie v mori.

 

Cena zahŕňa:

 

UBYTOVANIE

7x v hoteli s výhodnou polohou priamo pri mori v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou.

165 EUR / osoba / pobyt.

 

STRAVOVANIE

7x chorvátska polpenzia v hotelovej reštaurácii. Raňajky formou švédskych stolov. Večera 3 chody, čiastočne formou švédskych stolov s hlavným chodom servírovaným. V cene večere jeden malý nápoj.

 

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusom s uzamykateľným prívesom na bicykkle. Trajekty medzi ostrovmi Krk a Cres.

 

A ĎALŠIE

Pripravený denný program po trasách 25-50 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiály. Cestovné zdravotné poistenie a poistenie CK.

 

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené