SLOVINSKO, TALIANSKO, ISTRIA
   

Popis zájazdu / Program

Termín:

22.6. – 1.7.2018

 

Doprava

autobusom s cykloprívesom: V ponuke pivo, minerálka, káva

 

Ubytovanie:

hotelové, príp. penzión

 

Stravovanie:

hotelová polpenzia

 

Cena: 489,- EUR

 

Program zájazdu

 

1. deň

Odchod 22.6..2018 vo večerných hodinách zo Slovenska. Príchod doobeda nasledujúceho dňa do Bledu, zloženie bicyklov. Podľa záujmu jazda popri jazere Bled, návšteva kostola na ostrove v bledskom jazere, príp. bledského hradu alebo bicyklom k Bohijskému jazeru /55 km, prevýšenie 380 m, spád 380 m/, ubytovanie.

 

2. deň

Bled – Krajnska Gora - Tarvisio – 58 km, prevýšenie 620 m, spád 400 m, ubytovani, prehliadka mesta.

 

3. deň

Tarvisio – Pontebba – Gemona del Friuli – 72 km, prevýšenie 620 m, spád 1130 m, ubytovanie, večer naloženie bicyklov.

 

4. deň

Presun autobusom do Kobaritu so zastávkou a prehliadkou mesta Cividale del Friuli. V Kobarite zloženie bicyklov a absolvovanie trasy do Gorizie – 61 km, prevýšenie 470 m, spád 620 m, ubytovanie, prehliadka mesta.

 

5. deň

Gorizia – Palmanova /prehliadka mesta známe hviezdicovou architektúrou/ – Cervignano del Friuli – 42 km, prevýšenie 40 m, spád 90 m, ubytovanie.

 

6. deň

Cervignano del Friuli – Monfalcone - Terst – Izola. Spolu 78 km, prevýšenie 540 m, spád 540 m, ubytovanie.

 

7. deň

Trasy podľa výberu. V blízkosti sú malebné mestečká Piran, Koper, Portorož, Umag, Novigrad. Na okolí je množstvo cyklotrás, z ktorých najznámejšia je trasa po zrušenej železnici z Poreča do Terstu /Parenzana/, t.č. je k dipozícii úsek z Portoroža do Terstu.

 

8. deň

Odporúčané trasy: Izola – Koper -  Terst; Izola – Portorož - Piran – Savudrija – Umag popri mori a skratkou späť.

 

9. deň

Trasa podľa výberu alebo kúpanie, večer naloženie bicyklov a odchod na Slovensko,

 

10. deň – dopoludnia príchod na Slovensko.

 

Stredne náročné trasy po asfaltových cyklocestách a cestách – vhodné pre cestné a krosové, samozrejme je možné využiť aj horské bicykle.

 

Zájazd je kombináciou nádhernej prírody Slovinska s Julskými alpami, s veľmi peknou oblasťou popri rieke Soča a národného parku Triglav, kúzelných talianskych historických mestečiek a možnosťou kúpania v mori na Istrii. Región Friuli v Taliansku je oblasť smaragdových jazier, krásnych hôr, stredovekých pamiatok a vyberanej kuchyne. Trasy boli zvolené tak, aby obchádzali prudké stúpania. Etapové mestečká sú historicky veľmi atraktívne so zaujímavou svetskou aj cirkevnou architektúrou. Niektoré úseky trasy sú totožné s alpsko - adriatickou cyklocestou. Cyklotrasa Pontebbana - krásne fotografie je možné vidieť napr. http://bahnmag.webnode.cz/news/pontebbana/ vedie po trase bývalej železnice z Tarvisia cez kaňon Val Canale s množstvom tunelov, mostov po divokej horskej krajine je údajne považovaná za najkrajšiu v Európe. Dĺžka etáp umožňuje dostatočný čas na spoznanie mestečiek, ktorými sa bude prechádzať. Prímorské slovinské mestečká na severe Istrie so svojimi letoviskami majú takisto historický nádych, sú veľmi kultivované a príjemné na posedenie i kúpanie.

Trasy je možné si nájsť napr. na www.bikemap.net a vyššie uvedené mestá a mestečká je možné vyhľadať napr. na www.google.com.

 

Účastníkom budú k dispozícii mapy s označením odporúčanej cyklotrasy na každý deň. Zájazd je vhodný aj ako poznávací, pre účastníkov bez bicyklov. Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2022 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené