JARNÁ LYŽOVAČKA V TALIANSKYCH DOLOMITOCH - Hotel Bellevue***
   

Popis zájazdu / Program

JARNÝ  LYŽIARSKY  ZÁJAZD DO TALIANSKYCH DOLOMITOV, MESTEČKO CANAZEI  

24.03. - 29.03.2020 vlastnou dopravou (alebo mikrobusom)

6-dňový lyžiarsky zájazd (5 x prenocovanie s polpenziou, 4x SKIPASS Dolomity Superski)

Hotel Bellevue 3* + v Canazei

 

Canazei - Belvedere - Informácie o lyžiarskom stredisku

Lyžiarske stredisko Canazei leží obklopené najznámejšími vrcholmi Dolomitov. Je jedným z najznámejších lyžiarskych stredísk v Alpách. Patrí do lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski a môže sa pochváliť štyrmi lyžiarskymi strediskami: Belvedere, Ciampac, Col Rodella a Marmolada. Strediská uspokoja všetkých náročných návštevníkov. Pre milovníkov bežeckého lyžovania existuje nespočetné množstvo tratí v rôznych nadmorských výškach, ako Ciampac  v nadmorskej výške 2100m. V tieni Marmolady, kráľovnej Dolomitov, Canazei ponúka prostredia ako na pohľadniciach. Najznámejšie mesto Val di Fassa je známe pre svoje maľované domy ako z rozprávky. Val di Fassa je naozajstný lyžiarsky raj s viac ako 200 km zjazdoviek a skvelými spojeniami do susedných lyžiarskych areálov. Prepojenie Val di Fassa s ďalšími lyžiarskymi strediskami – Val Gardena, Alta Badia, Arraba s ľadovcom Marmolada  vytvára najväčší lyžiarsky „ kolotoč „ v Európe, nazývaný SELLA RONDA ( cca 400 km zjazdoviek ). Uprostred sa týči majestátny horský masív SELLA, ktorý je obojstranne obtočený sústavou lanoviek ( asi 170 ks ), prekonávajúcich 4 priesmyky a vzájomne tak prepojuje bohatú lyžiarsku ponuku do jedného celku- zelená varianta, ktorá ide proti smeru hodinových ručičiek má dĺžku 39 km , protismerná pomarančová varianta SELLA RONDY ponúka 42 km. Každá z trás prekonáva prevýšenie okolo 8000 m a zavedie Vás až do nadmorskej výšky 2500m.  Ale toto krásne údolie v Dolomitoch nie je len pre milovníkov zjazdového lyžovania. Ponúka tiež nespočetné množstvo najrôznejších športových aktivít, takže uspokojí každého návštevníka. V Canazei sa tiež konajú dôležité medzinárodné preteky, ako je Sellaronda Skimarathon, čo je nočný zjazdový lyžiarsky závod. V lete sa tu koná Dolomity Skyrace, čo je kvalifikačná súťaž pre vysokohorský beh. V priebehu posledných rokov prešlo Canazei intenzívnym turistickým vývojom, ale nikdy nezabudlo na svoje korene, stále viditeľné v miestnej architektúre a tradíciách. Každý rok na konci augusta sa tu koná festival „Gran Festa da d'Ista". Ponúkajú sa tu tradičné kroje, šály, čiapky, zástery, bundy a nohavice, všetko detailne vyšívané

 

Hotel Bellevue 3* sa nachádza 250 m od lanovky Belvedere, ktorá vás vyvezie do lyžiarskeho strediska Val di Falsa- Belvedere, priamo na Sella  Rondu. Izby ponúkajú satelitný TV a Wi-Fi pripojenie k internetu.  Izby v Hoteli Bellevue sú vybavené minibarom a trezorom. Všetky majú vlastnú kúpelňu s fénom. Wellness centrum ponúka relaxačné terapie ako saunu, turecký kúpeľ a malý hydromasážny whirpool. Jeho súčaťou je i posilovňa. Reštaurácia ponúka širokú škálu pokrmov vrátane miestnych, stredomorských a národných špecialít. K dispoziíci je bar a kaviareň. Každý deň se podávajú  raňajky a večera formou bufetu .  Zastávka vláčika voziaceho k lanovke priamo pred hotelom.

 

Program zájazdu:

1. deň: príchod do Canazei,  Taliansko po 16.00 hod. Ubytovanie v hoteli, večera.

3.- 5.deň: raňajky formou bufetu, lyžovanie so skipassom Dolomity Superski , večera.

6. deň: raňajky, check-out je zvyčajne do 11.00 hod (alebo podľa pokynov vedúceho zájazdu), odchod na Slovensko.

 

Ubytovanie:

V 2-3 lôžkových izbách hotela Bellevue 3*, 250 m od kabínkovej lanovky v CANAZEI. Každá izba má sprchu / WC.

 

Stravovanie:

raňajky – bufetové stoly, večere 3- chodové menu so šalátom (1.chod cestovina, 2. mäso s prílohou, 3. dezert).

 

Doprava:

vlastnou dopravou

 

Cena: 549,-EUR / osoba (pri  doprave naším mikrobusom plus 90,- EUR/osoba)

 

V cene zahrnuté:

5x ubytovanie s polpenziou v 2- 4 lôžkových izbách hotela Bellevue 3*,  250 m od kabínkovej lanovky,  4 -dňový skipas Dolomity Superski na 1200 km zjazdoviek, pobytová taxa( od novembra 2015) poistenie proti insolventnosti CK , DPH. Povinný príplatok: komplexné cestovné poistenie 20,- EUR/os.

 

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2020 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené