CYKLOZÁJAZD ELBA, LACONA - Kemping Lacona Pineta
   

Popis zájazdu / Program

Neveľký ostrov Elba, „ryba“ plávajúca vo vodách Tyrhénskeho mora neďaleko od pobrežia talianskeho Toskánska, je zahalený do vône éterických olejov. Práve podľa ich vône, ho vraj nachádzali rybári, vracajúci sa z nočného rybolovu. Už starí Rimania, aj tí vedeli, čo je dobré, si cenili prekrásnu prírodu a miernu klímu ostrova. Na rozdiel od pevniny, Elba nezažíva neznesiteľné horúčavy ani cez vrcholné leto. Vzduch je ochladzovaný množstvom zelene, okolitým morom i osviežujúcim západným vetrom Ponente. Krásne piesočnaté pláže lákajú ku kúpaniu a vodným športom. Práve tu, 10 kilometrov južne od Portoferraia, hlavného mesta ostrova, leží malý polostrov Lacona. Po oboch stranách sú poloblúkové zálivy s plážami: Golfo di Lacona a Golfo Stella. Presne medzi nimi, na úzkej šiji pripájajúcej polostrov k ostrovu, leží kemping Lacona Pineta.

 

Program zájazdu:

1. deň: pristavenie autobusu, nakládka bicyklov a batožiny. Odchod zo Slovenska v dopoludňajších hodinách, cesta cez Rakúsko a Taliansko.

2. deň: trajekt z Piombino (cca 1 hodina) do Porto Ferraio. Doprava na miesto ubytovania (cca 0,5 hodiny), ubytovanie, večera.

3.-8.deň: voľný program, cyklotrasy podľa dohody, rozšírené kontinentálne  raňajky a  večere pozostávajúce z 2 chodov a dezertu .

9. deň: raňajky , odubytovanie sa je zvyčajne do 10:00 hod. Odchod do prístavu na trajekt.

10.deň: príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

 

Vybavenie kempingu

 

Kemping, využívaný hlavne mladou klientelou z celej Európy, je vybudovaný stupňovite vo svahu na terasách. Recepcia kempingu poskytuje možnosť prenájmu bezpečnostných schránok, telefónne automaty. V areáli je malý supermarket, bar, samoobslužná reštaurácia a pizzeria. Klientom kempu je k dispozícii bazén s večerným osvetlením a zatienené parkovisko. Sociálne zariadenia a sprchy sú novozrekonštruované na vysokej úrovni.

 

Pláž

Nádherná pláž so zlatožltým pieskom a brehom pozvoľne klesajúcim do zelenkastej krištáľovo čistej vody je vhodná pre malých i veľkých. Na pláži okrem ponuky viacerých reštaurácií je možnosť prenajať si ležadlá so slnečníkom (za poplatok). Kamienková pláž s malým lodným prístavom a školou surfovania sa nachádza v zálive Golfo Stella cca 700m od kempu. Vzdialenosť na pláž cca 90m.

 

Šport a zábava

Herňa, detské ihrisko, volejbalové ihrisko, stolný tenis, požičovňa bicyklov ako aj bohatý animačný program cez deň i večer nedovolí návštevníkom nudiť sa. Nájdete tu požičovňu vodných bicyklov, člnov, skútrov, kajakov, môžete si požičať športové pomôcky na surfovanie, potápanie, paragliding, ale i rogalo.

 

Možné výlety Portoferraio 

výlet do hlavného mesta ostrova s pôvabným prístavom a starým mestom terasovite sa dvíhajúcim k mohutným pevnostiam Forte Falcone a Forte Stella s nádhernými vyhliadkami.

 

Akvárium

komplex 60 akvárií v meste Marina di Campo sa pýši najkompletnejšou zbierkou morských živočíchov vo vodách Stredozemného mora v Taliansku.

 

Ubytovanie:

Ubytovanie je v murovaných bungalovoch, plne vybavených( kuchynský riad, plyn, teplá voda, kúrenie, 1x do týždňa výmena posteľnej bielizne). TV s niektorými európskymi kanálmi.

Typ C je určený pre 4-6 osôb,  je vybavený 2 spálňami, 2x sprcha/WC, obývacia miestnosť s dvojlôžkovou posteľou (môže byť poschodová), kuchyňa, veranda , na ktorej sa nachádza malá kuchynka.

 

V cene ubytovania: Prenájom na 7 nocí, elektrika, plyn, posteľné prádlo a uteráky

 

Platba na mieste: kaucia 50,-Eur/apartmán(pri odovzdaní neporušeného bungalovu na konci pobytu, sa vracia) a záverečné upratovanie 40,- Eur/ bungalov

 

Stravovanie:

Raňajky: kontinentálne formou bufetu

 

Večera: 1. chod = výber z 2 -3 cestovinových jedál alebo polievka ( tzv. PRIMO ), 2. chod = výber z 2-3 hlavných jedál – mäso s prílohou ( tzv. SECONDO ) a dezert (buď ovocie alebo zmrzlina alebo panna cotta...)

 

Strava začína večerou a končí raňajkami

 

Doprava:

 

Klimatizovaným lux busom s kávovarom, chladničkou a videom, zaplachtovaný príves na bicykle. Bezpečnostné a hygienické prestávky (asi 15 minútové) cestou každé 3 hodiny, v noci cca každé 4 hod. alebo na požiadanie, poistenie insolventnosti, DPH.

 

Cena: 429 EUR / os. BEZ STRAVY (cena platí pri obsadenosti bungalovu 4 osobami)

           569 EUR/ os. s POLPENZIOU (cena platí pri obsadenosti bungalovu 4 osobami)

 

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené