LONDÝN NA BICYKLI
   

Popis zájazdu / Program

Londýn na bicykli

 

Od roku 2010, kedy bol v Londýne zavedený systém verejných požičovní bicyklov, sa sieť cyklistických magistrál a chodníkov neuveriteľne rozrástla a bicykel sa stal v Londýne veľmi obľúbeným dopravným prostriedkom. A práve to využívame v našom ďalšom zájazde zo série mestskej cyklistiky. Londýn je rovinatý a cyklotrasy kopírujú sieť kanálov, ktoré nám mnohokrát pomôžu zabudnúť na rušný život nad nami. Na bicykli budeme v primeranom tempe objavovať krásy tohto veľkomesta s architektonickými skvostami rokov minulých i súčasných. Pokúsili sme sa namiešať dostatočne pestrý koktail zaujímavostí od histórie až po súčasnosť, od pamätihodností až po zeleň parkov. Záleží už len na vás, ako sa rozhodnete si ho vychutnať. Niektoré miesta si pozrieme zo sedla bicykla, iné samozrejme i zvnútra. Oproti ostatným európskym mestám má Londýn jednu veľkú výhodu. Mnohé galérie, múzeá a ďalšie miesta môžete navštíviť úplne zadarmo. Ministerstvo kultúry totiž tieto inštitúcie podporuje a financuje z peňazí, ktoré vyberie z "hazardu" (gamblingu).

 

Program zájazdu

 

1. deň

Odlet ráno / dopoludnia z Prahy do Londýna, ubytovanie, vyzdvihnutie bicyklov v Southbank, popoludňajšia a večerná prechádzka: Trafalgar Square, The National Gallery, cez St. Jame 's Park a okolo Buckingham Palace do Hyde Parku, návrat do hotela (16 km).

 

 2. deň

"Prekvapenie na nábreží" - z hotela v Claphamu po nábreží okolo Tate Modern, St Paul 's Cathedral, Royal Courts of Justice do British Museum, návšteva múzea; od neho cez Soho, Covent Garden a Leicester Square do Westminster Abbey; Palace of Westminster, House of Commons, Big Ben, prehliadka; potom návrat do hotela (29 km).

 

3. deň

"Putovanie za nultým poludníkom" - z hotela po južnej strane Temže okolo Shakespeare 's Globe Theatre na Monument (pamätník veľkého požiaru Londýna, 62 metrov vysoká veža v City v blízkosti London Bridge); bývalý kráľovský palác Tower of London; starými doky do modernej časti mesta Docklands, obchodného centra Londýna; akonáhle opustíme mrakodrapy, prejdeme okolo farmy Matchute na Isle of Dogs za ktoroo sa vnoríme do tunela pod Temžou, ktorý nás zavedie ku Cutty Sark a National Maritime Museum až ku Greenwich Observatory s nultým poludníkom; po prehliadke sa vrátime späť k rieke a pôjdeme loďou späť do centra mesta a do hotela (32 km).

 

4. deň

"To sa musí vidieť" - cez Hyde Park, Little Venice, Abbey road Beatles crossing do Sherlock Holmes Museum; potom cez Regent 's park okolo London ZOO do Camden Town (rozchod), odtiaľ k British Museum (rozchod), na juh cez Temžu a South Bank do hotela (35 km).

 

5. deň

"Preč z centra" - okolo štadióna Wimbledon cez Richmond Park plný vysokej zveri za množstvom krásnej zelene v Kew Botanic Garden; pozdĺž Temže späť (40 km).

 

6. deň

"Múzeá a nákupy" - Victoria and Albert Museum, Science Museum, Natural History Museum (rozchod); po kultúrnom zážitku v múzeách navštívime jeden z najluxusnejších a najznámejších obchodných domov na svete Harrods; ďalej okolo Buckingham Palace a Westminster na South Bank kde vrátime bicykle; metrom späť do hotela; podľa letových poriadkov odchod na letisko a odlet do Prahy (20 km).

 

V cene zahrnuté:

sprievodca, letenka vr. všetkých poplatkov Praha-Londýn-Praha (iba s príručnou batožinou a jednou batožinou k odbaveniu do dvojice, transfer z / na letisko, 5x hotel, 5x raňajky v kaviarni, potrebné mapy, poistenie liečebných nákladov a stornopoplatkov.

 

Ubytovanie:

Budeme bývať v malom rodinnom hoteli s plne vybavenými dvojlôžkovými izbami s WiFi pripojením v cene neďaleko krásneho parku Clapham Common.

 

Povrch a profil:

asfaltové cyklotrasy a cesty, rovinatý, miestami zvlnený profil.

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2021 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené