CYKLOZÁJAZD TALIANSKO - LIGÚRSKA RIVIÉRA
   

Popis zájazdu / Program

Cyklozájazd Taliansko, Ligúrska riviéra

Mesto SAN REMO, Hotel Bobby Executive***

31.5. - 9.6.2019

 

Skoro na jar celé ligúrske pobrežie rozkvitne a tento pôvab si ponechá až do neskorej jesene, preto je často nazývané Kvetinová riviéra. Celá oblasť v tvare kosáčika je obrátená k juhu, a tak tu 300 dní v roku panuje mimoriadne slnečné počasie. Západné pobrežie Riviera di Ponente tvorí úzky pruh piesočného pobrežia tiahnuceho sa od Janova k Francúzsku, naopak východné pobrežie Riviera di Levante sa vyznačuje oveľa členitejším a malebnejším pobrežím zvažujúcim sa príkro do mora, typické je priezračné more, promenády a rušné letoviská. Významný taliansky kraj s piesočnato-štrkovými plážami, vysokými pohoriami, členitým a pestrým pobrežím. Riviéra je zo severu chránená pred studenými vetrami strmým pohorím Ligúrskymi Alpami a Apeninami, vďaka čomu má po celý rok príjemné a vyrovnané podnebie. Pozdĺž celého pobrežia vedie železnica. Hlavným mestom Ligúrie je Janov (Genova) Najznámejšie letovisko a festivalové mesto San Remo je obklopené početnými sklenníkmi, z ktorých kvety sa vyvážajú do celého sveta. Ďalšie známe letoviská tejto oblasti patria Pietra Ligure, Albenga, Loano. Ligúrska riviéra priamo susedí s Francúzskom a preto pobyt pri mori možno spojiť s výletmi do Monte Carla, Cannes alebo Nice.

 

Program zájazdu

1. deň: (piatok): pristavenie autobusu vo v popoludňajších hodinách, nákladka bicyklov a batožiny, odchod zo Slovenska, cesta cez Rakúsko a Taliansko.

2. deň: (sobota): v ranných hodinách doprava na miesto ubytovania . Ubytovanie,  večera.

3. - 8. deň: (nedeľa - piatok): raňajky – bufet, večere –  výber z 3- chodového menu, cyklotrasy podľa dohody.

9. deň: (sobota) :raňajky, odubytovanie sa zvyčajne do 10.00 hod., odchod na Slovensko.

10. deň: (nedeľa ) :príchod na Slovensko v popoludňajších niekedy aj večerných hodinách.

 

Ubytoanie

Hotel Bobby Executive*** má krásny výhľad na záliv Sanremo, ponúka bazén a ubytovanie v pohodlných izbách (2 osoby/izba) s vlastnou kúpeľnou a  klimatizáciou. Počas pobytu môžete využívať voľný vstup na súkromnú pláž Gabriella, ktorá sa nachádza 750 metrov od hotela.  Plážový servis za poplatok (slnečníky a lehátka).

 

Stravovanie

7x polpenzia v hotelovej reštaurácii, výborná talianska kuchyňa, začína sa večerou, končí raňajkami, raňajky formou bufetových stolov a večere pozostávajúce z troch chodov.

 

Doprava

Klimatizovaným lux busom s kávovarom, chladničkou a videom, príves na bicykle. Bezpečnostné a hygienické prestávky (asi 25 minútové) cestou každé 3 hodiny, v noci cca každé 4 hod. alebo na požiadanie.

 

Cena

569,- EUR / osoba (v cene: doprava autobusom, doprava bicykla, ubytovanie v 2 - lôžkovej izbe, hotelová polpenzia, poistenie insolventnosti CK, DPH)

Povinný príplatok komplexné cestovné poistenie UNION: 20,- EUR (zahŕňa aj storno zájazdu).

Pobytová taxa od 10,50 - 14,- EUR

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2022 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené