PREDVIANOČNÝ LYŽIARSKY ZÁJAZD DO TALIANSKYCH DOLOMITOV - Schlosshotel Dolomity****
   

Popis zájazdu / Program

PREDVIANOČNÝ LYŽIARSKY  ZÁJAZD DO TALIANSKYCH DOLOMITOV, MESTEČKO CANAZEI  

12.12. - 17.12. 2021 vlastnou dopravou

 

(5 x prenocovanie s polpenziou, 4x SKIPASS Dolomity SUPERSKI)

SCHLOSSHOTEL DOLOMITY ****

 

Canazei - Belvedere - Informácie o lyžiarskom stredisku

 

Lyžiarske stredisko Canazei leží obklopené najznámejšími vrcholmi Dolomitov. Je jedným z najznámejších lyžiarskych stredísk v Alpách. Patrí do lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski a môže sa pochváliť štyrmi lyžiarskymi strediskami: Belvedere, Ciampac, Col Rodella a Marmolada. Strediská uspokoja všetkých náročných návštevníkov. Pre milovníkov bežeckého lyžovania existuje nespočetné množstvo tratí v rôznych nadmorských výškach, ako Ciampac v nadmorskej výške 2100m. V tieni Marmolady, kráľovnej Dolomitov, Canazei ponúka prostredia ako na pohľadniciach. Najznámejšie mesto Val di Fassa je známe pre svoje maľované domy ako z rozprávky. Val di Fassa je naozajstný lyžiarsky raj s viac ako 200 km zjazdoviek a skvelými spojeniami do susedných lyžiarskych areálov. Prepojenie Val di Fassa s ďalšími lyžiarskymi strediskami – Val Gardena, Alta Badia, Arraba s ľadovcom Marmolada  vytvára najväčší lyžiarsky „kolotoč„ v Európe, nazývaný SELLA RONDA (cca 400 km zjazdoviek). Uprostred sa týči majestátny horský masív SELLA, ktorý je obojstranne obtočený sústavou lanoviek  (asi 170 ks), prekonávajúcich 4 priesmyky a vzájomne tak prepojuje bohatú lyžiarsku ponuku do jedného celku - zelená varianta, ktorá ide proti smeru hodinových ručučiek má dĺžku 39 km, protismerná pomarančová varianta SELLA RONDY ponúka 42 km. Každá z trás prekonáva prevýšenie okolo 8000 m a zavedie Vás až do nadmorskej výšky 2500m.

 

Ale toto krásne údolie v Dolomitoch nie je len pre milovníkov zjazdového lyžovania. Ponúka tiež nespočetné množstvo najrôznejších športových aktivít, takže uspokojí každého návštevníka. V Canazei sa tiež konajú dôležité medzinárodné preteky, ako je Sellaronda Skimarathon, čo je nočný zjazdový lyžiarsky závod. V lete sa tu koná Dolomity Skyrace, čo je kvalifikačná súťaž pre vysokohorský beh. V priebehu posledných rokov prešlo Canazei intenzívnym turistickým vývojom, ale nikdy nezabudlo na svoje korene, stále viditeľné v miestnej architektúre a tradíciách. Každý rok na konci augusta sa tu koná festival „Gran Festa da d'Ista". Ponúkajú sa tu tradičné kroje, šály, čiapky, zástery, bundy a nohavice, všetko detailne vyšívané.

 

Program zájazdu

 

1. deň: príchod do Canazei, Taliansko. Ubytovanie v hoteli, večera.

2. - 5. deň:  raňajky formou bufetu, lyžovanie so skipassom Dolomity Superski, večera. 

6. deň: raňajky, odubytovanie sa zvyčajne do 10.00 hod (alebo podľa pokynov vedúceho zájazdu), odchod na Slovensko.

 

UBYTOVANIE

V 2-3 lôžkových izbách hotela SCHLOSSHOTEL DOLOMITY 4*, 350 m od kabínkovej lanovky v CANAZEI. Každá izba má sprchu / WC.

 

Schlosshotel Dolomiti 4* sa nachádza 350 m od lanovky Belvedere, ktorá vás dovezie do lyžiarskeho strediska Sella Ronda. Izby ponúkajú satelitný TV a Wi-Fi pripojenie k internetu.  Izby v Hoteli Dolomiti sú vybavené minibarom a trezorom. Všetky majú vlastnú kúpelňu s fénom. Wellness centrum ponúka relaxačné terapie ako saunu, turecký kúpeľ a hydromasážny bazén. Jeho súčaťou je i posilňovňa. Reštaurácia ponúka širokú škálu pokrmov vrátane miestnych, stredomorských a národných špecialít. K dispoziíci je tiež pizzéria a kaviareň. Každý deň se podávajú  raňajky a večera formou bufetu.  Zastávka skibusu je od hotelu vzdialená 100 metrov. Hotel ponúka za poplatok aj parkovanie v garáži.

 

STRAVOVANIE

raňajky: bufetové stoly,

večere: 3-chodové menu so šalátom (1. chod cestovina, 2. mäso s prílohou, 3. dezert).

 

DOPRAVA

individuálna / autobusová

 

Cena: 519 EUR / osoba (pri  doprave našim mikrobusom plus 90,- EUR / osoba)

 

V cene je zahrnuté: 5x ubytovanie v 2 - 4 lôžkových izbách Schlosshotel Dolomity**** s polpenziou, 350 m od kabínkovej lanovky, 4-dňový skipas Dolomity Superski na 1200 km zjazdoviek, pobytová taxa (od novembra 2015), poistenie proti insolventnosti CK, DPH.

 

Nepovinný príplatok: komplexné cestovné poistenie 25 EUR/os.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2022 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené