ČIERNA HORA /aj bez bicyklov/
  najbližší termín: 01.10  

Popis zájazdu / Program

Cyklozájazd 2021 - Čierna Hora /aj bez bicyklov/

 

Termín: 01.10. - 10.10.2021 /5 pracovných dní/

Doprava: autobus s cykloprívesom

Ubytovanie: hotelové***

Stravovanie: polpenzia

Cena: 359 EUR /pri naplnení predpokladaným počtom 40 účastníkov. Cena je konečná a je v nej zahrnuté ubytovanie, strava a doprava autobusom/

 

Cieľom zájazdu je spoznať krásne miesta Čiernej Hory a jej obyvateľov. V tomto období je priemerná teplota vzduchu cca 25 °C, čo umožňuje aj kúpanie v prehriatom mori. Zájazd je preto vhodný ako poznávací alebo pobytový /viď program/ aj pre turistov bez bicyklov. Cykloturisti si zároveň môžu predĺžiť sezónu.

 

Rámcový program:

 

1. deň - odchod zo Slovenska 1.10.2021. Časy podľa nástupných miest /Vrútky, Žilina, Trenčín, Trnava, Bratislava / budú uvedené v pokynoch.

2. deň - príchod do Sutomora nadránom, bicyklovanie do Starého Baru(rozcvička). V Starom Bare prehliadka, nákup suvenírov, vynikajúce koláče a zmrzlina, čevapčiči, ubytovanie, večera.

3. deň - SKADAR Albánsko: fakultatívne 25 Eur, od 08:00 – 16:00, raňajky, doprava autobusom do mesta Skadar, výlet s lokálnym sprievodcom, návrat do Sutomore, večera.

4. deň - Boka Kotorska: raňajky, odchod autobusom do mesta Trojica nad Kotorom, bicyklovanie okolo celej zátoky Kotorskej až do mesta Tivat kde bude čakať autobus, naloženie bicyklov, večera.

5. deň - NP  Skadarske jazero s lokálným sprievodcom: raňajky, odchod autobusom k jazeru, fakultatívna plavba loďou, kúpanie na odľahlej pláži kde je prístup len loďou, fakultatívny obed, návrat na bicykli cez Sutorman do Sutomore. Vstupné do NP Skadarske jazero 4 Eur, plavba loďou s obedom a pohárom  vína 15 Eur(pohár vína alebo iný nápoj v cene, ryba alebo mäso), večera.

6. deň - NP Lovčen a serpentíny, raňajky, odchod autobusom na horu Lovčen, vyloženie bicyklov, návšteva mauzólea a vrchu Jezersky - 1660 m n.m., návšteva autentického a svetoznámeho mesta Njeguši kde bude fakultatívna degustácia špecialít (Njegušskí pršut a syr) za 6 Eur na osobu, potom na bicykloch na serpentíny, odkiaľ je výhľad na celú zátoku Kotorskú z vrchu, počkáme sa nad Kotorom a naložíme bicykle, odchod na ubytovanie, večera.

7. deň - Ada Bojana: raňajky, odchod do mesta Ulcinj, bicyklovanie do mesta a ostrova Ada Bojana, kúpanie pri mori, fakultatívne obed, návrat k autobusu a naloženie bicyklov, večera.

8. deň - voľno alebo podľa dohody vínna cesta, raňajky, večera.

9. deň - skoré raňajky alebo balíčky, cesta do Sarajeva, v Sarajeve návšteva mesta, pokračovanie v ceste na SK.

10. deň – príchod 10.10.2021 na Slovensko. Časy výstupných miest budú uvedené v pokynoch.

Program môže byť na mieste zmenený na základe dohody účastníkov alebo v dôsledku počasia.

 

Náročnosť trás: 2 – 4 /podľa voľby/. Vhodné trekové a horské bicykle

 

Každý účastník obdrží cca 10 dní pred odchodom podrobné pokyny k zájazdu, kde budú uvedené aj miesta a časy nástupných miest po trase Žilina – Bratislava. 

Odporúčame uzavrieť Komplexné cestovné poistenie, vrátane storna zájazdu! 

 Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  
€ 359 + € 25 objednať


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2021 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené