JUŽNÉ ČECHY - Třeboňsko, Česká Kanada a Vysočina
   

Popis zájazdu / Program

JUŽNÉ ČECHY

Třeboňsko, Česká Kanada a Vysočina

 

Malebná krajina s lesknúcimi sa hladinami juhočeských rybníkov sa strieda s kulisou hlbokých lesov Českej Kanady a vytvára príjemné prostredie pre výlety na bicykloch. Je to kraj rôznorodý a pestrý. Tunajšia krajina je človekom zveľaďovaná viac ako sedemsto rokov a postupne došlo k zmene jej charakteru predovšetkým vďaka stavbe rybníkov. Spoznáme juhočeskú prírodu v okolí Jindřichovho Hradca, Třeboně a Slavonic. Zavítame aj do susednej oblasti juhozápadnej menej známej časti Vysočiny. Cestičky a cesty vedú cez mestečká i dediny a cykloturistom ponúkajú zaujímavé trasy pokojnou prírodou.

 

Termíny: 08.05. - 12.05. 2021

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno

                        24.09. - 28.09. 2021

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Plzeň - Praha - Humpolec

Cena: 10 900 CZK / 413 EUR ------ prepočítané aktuálnym kurzom

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu

 

Program zájazdu

 

1. deň

Odchod v ranných hodinách z Ostravy alebo Plzne (cca o 7:00). Prejazd nástupnými miestami. Popoludňajší výlet na bicykli Vysočinou cez Kamenicu nad Lipou s klasicistickým zámkom, do miesta ubytovania. Večera.

 

2. - 4. deň

Výlety na bicykli s podporou autobusu v oblasti južných Čiech. Z Jindřichovho Hradca so zámkom nad rybníkom Vajgar sa vypravíme do kúpeľného Třeboně ležiaceho neďaleko najväčšieho českého rybníka Rožmberk. Zastavíme sa pri lesmi obklopenom Peršláku - rybníku s blízkou reštauráciou a v Českej Kanade spoznáme Slavonice s pekným renesančným námestím. Počas jedného z výletov objavíme uprostred lúk a pasienkov bizóniu farmu. Prejdeme sa kúsok do stanice úzkokoľajky Kaproun. Počas zájazdu spoznáme aj oblasť juhozápadnej Vysočiny. V okolí Žirovnice so zámockým areálom budeme môcť vďaka náučnej cyklotrase navštíviť Metánov s múzeom vynálezcu profesora Jakuba Hrona Metánovského. Zavítame aj do Počátku s historickým námestím, k letohrádku Svätého Vojtecha a v lesoch ukrytých ajurvédskych kúpeľov Svätej Kataríny s architektonicky jedinečným pavilónom. Polpenzia.

 

5. deň

Raňajky. Výlet na bicykli úpätím Javořickej vrchoviny do Telče, mesta s trojuholníkovým námestím, jedným z najkrajších v Českej republike. V popoludňajších hodinách odchod a vo večerných hodinách príchod do Ostravy alebo Plzne.

 

Charakteristika výletov

Výlety na bicykli vedú zvlneným terénom cyklotrasami po vedľajších cestách s asfaltovým povrchom, výnimočne po spevnených cestách. Výlety sú pripravené tak, aby ich zvládol bežný cykloturista. Zájazd je vhodný aj pre rodiny s deťmi, ak sú zvyknuté na cykloturistické výlety. Počasie býva obvykle príjemné, ale nemožno vylúčiť možnosť dažďových zrážok alebo výnimočne i chladnejších dní.

 

Cena zahŕňa:

 

Ubytovanie

4x v **** hoteli v Žirovnici v 2 a 3 lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 1500Kč / osoba / pobyt. Na hoteli wellness so saunou za poplatok.

 

Stravovanie
4x polpenzia v hotelovej reštaurácii formou švédskych stolov.

 

Dopravu
Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie
Pripravený denný program výletov po trasách 25-60 km. Vedúceho zájazdu a informačné materiályCenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2021 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené