RAKÚSKO - NEZIDERSKÉ JAZERO
   

Popis zájazdu / Program

Rakúsko – Maďarsko

NEZIDERSKÉ JAZERO

 

Jazero na pomedzí Rakúska a Maďarska ponúka rozsiahlu sieť rovinatých cyklotrás. V poslednej dobe zostáva tento cykloturistický raj trochu opomenutý. Ten, kto sa k jazeru vypraví, je vždy príjemne prekvapený. Pôjdeme okolo tŕstia, ktorý jazero obklopuje, cez malebné dedinky, kde na komínoch hniezdia bociany, cez vinohrady, kde sa rodia vyhlásené odrody vínnej révy. Oddýchnuť si budeme môcť v termálnom kúpalisku. Cez jazero sa tiež zvezieme prievozom a budeme sa kochať pohľadom na jeho rozľahlú hladinu. Neziderské jazero ponúka cykloturistom príjemné a pohodové výlety na bicykli.

 

Termíny a cena zájazdu

 

02.06. - 06.06. 2021    10 900 Kč / 416 EUR ------ prepočítané aktuálnym kurzom

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno

 

25.09. - 29.09. 2021    10 900 Kč / 416 EUR ------ prepočítané aktuálnym kurzom

Nástupné miesta pri diaľnici na trase: Ostrava - Olomouc - Brno

 

Deti do 6 rokov - zľava 50% z ceny zájazdu.
Deti 7-18 rokov - zľava 25% z ceny zájazdu.

 

Program zájazdu

 

1. deň 

Ranný odjazd z Ostravy (cca 7:30). Prejazd nástupnými miestami ČR. Príjazdový výlet do miesta ubytovania. Večera.

 

2. - 5. deň 

Výlety na bicykli s podporou autobusu v rakúskej aj maďarskej oblasti Neziderského jazera. Pôjdeme rakúskymi cyklotrasami, ktoré okružujú jazero, cez malebné obce Podersdorf, Neusiedl, Purbach či Mörbisch. Uvidíme oblasť malých často vysychajúcich jazierok Seewinkel. Využijeme aj lodný prevoz cez jazero. V Maďarsku zbadáme "uhorský Versailles" zámok Fertőd a pri obci Fetörákos obrie lomy na vápenec pripomínajúce veľké skalné chrámy. Termálne kúpalisko nám ponúkne možnosť odpočinku v príjemne teplej vode. Nevynecháme "maďarský Krumlov" - najromantickejšie maďarské mesto Šopron so zachovaným historickým jadrom. Polpenzia.

 

6. deň 

Po raňajkách odchod z Maďarska. Návšteva rakúskeho mesta Eisenstadt s barokovým zámkom Esterházy. Príchod do ČR v popoludňajších hodinách a následná cesta do Ostravy.

  

Charakteristika výletov

Trasy výletov na bicykli vedú rovinatou krajinou po hustej sieti cyklotrás s asfaltovým povrchom. Zájazd je vhodný pre rodiny s deťmi, ak sú zvyknuté na cykloturistické výlety. Počasie býva zvyčajne teplejšie ako u nás.

 

Cena zahŕňa:

Ubytovanie

5x v Maďarsku na jednom mieste v hoteli v 2 a 3 lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Na hoteli k dispozícii vnútorný bazén. Príplatok za obsadenie izby jednou osobou 1500 Kč / osoba / pobyt.

 

Stravovanie

5x maďarská polpenzia formou švédskych stolov v hotelovej reštaurácii.

 

Dopravu

Klimatizovaným autobusom so skriňovým uzamykateľným prívesom na bicykle.

 

A ďalšie

Pripravený denný program výletov po trasách 25-60 km. Prevoz loďou cez jazero. Vedúceho zájazdu a informačné materiály.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2021 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené