SILVESTER NA BICYKLI NA TALIANSKO-FRANCÚZSKEJ RIVIÉRE
   

Popis zájazdu / Program

Popis zájazdu

Riviéra je úplne špecifickým a výnimočným kútom Talianska a Francúzska. Ide o oblasť Večnej jari, kraj teplomilnej vegetácie obklopený vysokými horami, vďaka ktorým je tu aj v zime mierne klíma. Výhody a krásu tohto kúta Európy si uvedomili aj mnohé slávne osobnosti a boháči, ktorí si tu postavili domy a užívajú si príjemnú prímorskú atmosféru po celý rok. Krajom vedie novo otvorená cyklotrasa pozdĺž mora, postavená na trase bývalej železnice. Z nej občas odbočíme aj na výlety do horských mestečiek a bočných údolí. Budeme bývať v príjemnom kempe plnom exotickej flóry priamo pri mori v západnej časti talianskeho mesta San Remo, ktoré je najznámejším a najvyhľadávanejším letoviskom Kvetinovej riviéry (Riviera dei Fiori).

 

Program zájazdu

 

1. – 2. deň

Odchod večer, nočný prejazd do Talianska k San Remu, ležiacemu neďaleko hraníc s Francúzskom; príchod do kempu, ubytovanie, odpočinok; v podvečer návšteva San Rema.

 

3. deň

Po cykloceste starým železničným tunelom do prímorského mesta Bordighera s palmovou promenádou, odtiaľ výšľap do mestečka Seborga (500 m n. M.), Ktoré z recesie vyhlásilo nezávislosť na Taliansku (40 km). Možnosť predĺženia cez malebné mestečko Vallebona plné spletitých a strmých kamenných uličiek (+5 km).

 

4. deň

Ráno autobusom do Monaka, druhej najmenšej krajiny na svete, Monte Carlo, katedrála s hrobom Grace Kelly, fakultatívne návšteva Oceánografického múzea, Kniežacieho paláca, alebo Exotické záhrady s komplexom jaskýň Grottes de l'Observatoire; návrat autobusom do kempu (deň bez bicyklov).

 

5. deň

Ráno autobusom do Dolceacqua, krásny most vznášajúci sa nad riekou Nervia a za ním mohutná hradná zrúcanina, odtiaľ na bicykli údolím rieky Torrente Nervia do typického horského mestečka Ligúria Pigna, s historickým centrom, ktoré obklopuje sieť úzkych uličiek. Možnosť predĺženia do vyššie položenej dedinky Castel Vittorio na protiľahlom svahu a zjazd späť do Dolceacqua (25-32 km). Tu ochutnávka vyhláseného červeného vína, olív odrody Taggiasca a z nich vyrobeného oleja a tiež miestnych pekárskych produktov. Návrat autobusom alebo na bicykli (+20 km).

 

6. deň

Autobusom návšteva francúzskeho malebného mestečka Éze so záhradou sukulentov na jej vrchole a rozhľadom po celom azúrovom pobreží, prehliadka parfumérie Fragonard (výroba a predaj francúzskych parfumov), návšteva skvostnej Rotschildovy vily s rozsiahlymi záhradami plnými exotických rastlín alebo individuálne prechádzka po polostrove Saint-Jean-Cap -Ferrat (deň bez bicyklov).

 

7. deň

Autobusom do impéria, prehliadka mesta, odtiaľ na bicykli do San Lorenzo al Mare a ďalej po pobrežnej cykloceste cez Santo Stefano až do San Rema a späť do kempu (27 km). Možnosť výšľapu olivovými hájmi do dedinky Cipressa (240 m n. M.) S krásnymi výhľadmi na more a pobrežie (+5 km). Večer s prekvapením, polnočný prípitok s výhľadom na ohňostroj a privítanie nového roka na útese nad morom.

 

8. – 9. deň

Pobrežným cyklistickým chodníkom na bicykli cez Sanremo do dediny Bussana Vecchia (200 m n. M.), Ktorú kedysi zničilo zemetrasenie a v súčasnosti je sídlom mnohých umelcov (24 km). Podvečerný odchod, návrat nasledujúci deň dopoludnia.

 

V cene zahrnuté:

sprievodca, doprava autobusom s cyklovozíkom, 6x mobildom s raňajkami, všetky výlety uvedené v programe, potrebné mapy, silvestrovské prekvapenie, poistenie liečebných nákladov a stornopoplatkov.

 

V cene nezahrnuté (platí sa na mieste): 

vstupné do pamiatkových a iných objektov, degustácia vína.

 

Ubytovanie

Bývať budeme v malebnom kempe plnom tropických rastlín pri mori v 4-lôžkových mobildomoch (čo je niečo medzi chatkou a trvalo parkovaným veľkým karavanom).

Vybavenie mobilhomu: 2 oddelené 2-lôž. spálne (1x manželská posteľ + 1x oddelené lôžka); spoločná kuchynka (kuchynská linka, sporák, mikrovlnná rúra, chladnička, riad, príbory, taniere, poháre atď.) s jedálenským kútom / lôžkom menšieho rozmeru, vhodným na sedenie (či na spanie napr. pre deti). Pri obsadení tohto 5teho lôžka v kuchynke zľava 2000 Kč - len na vyžiadanie; spoločná kúpeľňa (sprcha, umývadlo, WC); súčasťou kempu je štýlová reštaurácia (menu asi 15 eur), vo vzdialenosti asi 300 m je supermarket otvorený 24h denne. Po príchode do kempu je nutné zložiť kauciu 100 EUR / 1 mobilhome (resp. 25 EUR / os. - možno iba garantovať kreditnou kartou) a zapožičať si magnetickú kartu s kreditom 50 EUR, táto suma sa pri nevyčerpaní vracia. Karta slúži k vstupu do bazéna, na pláž a platí sa s ňou v reštaurácii.

 

Stravovanie

okrem raňajok zahrnutých v cene zájazdu si možno na mieste priobjednať aj večere pripravované naším kuchárom. Ide vždy o čerstvé, na mieste zakúpené potraviny - napr. Kuracie, bravčové mäso, ryba, krevety, zapekané zemiaky, ... všetko doplnené o čerstvú zeleninu alebo ovocie).

 

Povrch a profil: asfalt, zvlnený, miestami kopcovitý profil.

 

Nástupné miesta: Praha, Beroun, Plzeň.



Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2021 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené